ریسه شلنگی

نمایش دادن همه 5 نتیجه

ریسه شلنگی ، نواری انعطاف پذیر است که توسط لامپ های بسیار کوچک LED یا SMD کار می کند، این ریسه ال ای دی در طراحی امروزی بسیاری از دکوراسیون ها استفاده می شود، ایجاد نورمخفی در فضا از اهداف مهم این شلنگ هاست که در شکل های مختلف این کار را می کنند.

به دلیل تنوع بسیار بالا و سهولت نصب در همه منازل ، شلنگ نوری مورد استفاده قرار می گیرد و در محیط های اداری و تجاری و تفریحی هم کاربرد خود را دارد.

ریسه شلنگی

ریسه نور مخفی چیست؟

برای ایجاد روشنایی کاذب که در واقع جنبه تزئینی و زیبایی دارند از نورهای مخفی استفاده می شود که درواقع هاله ای از نور به شکل غیر مستقیم به وجود می آورند.

ریسه نور مخفی

کاربرد شلنگ نوری

برای اینکه بتوانید از شیوه شلنگ و ریسه برای تزئین بهره ببرید باید بدانید که در هر مکان متناسب با چه چیزهایی انتخاب خود را عملی خواهید کرد؟ به عبارت دیگر شما باید بدانید منشا نور اصلی شما کجاست و چیست؟ هدف شما از این نورمخفی چیست؟ رنگ مورد نظرتان چه رنگیست و آیا لامپ های دیگری که در محیط شما قرار دارند با این رنگ هم خوانی دارند؟ از چه تجهیزات روشنایی استفاده می کنید؟ و در کل هر سوالی که مربوط به رنگ و ظاهر لامپ های شماست مهم است.

ریسه های اس ام دی

این مدل از ریسه ها از تکنولوژی اس ام دی در لامپ های خود استفاده می کنند و در این جا به سه مورد از آن ها که در بازار وجود دارند و میتوان گفت پرفروش هستند اشاره می شود

ریسه شلنگی اس ام دی صد متری

این مدل از ریسه های نوری همان طور که از اسمشان پیداست در حلقه های صد متری وارد بازار می شوند و این طول زیاد برای کاهش زمان نصب بسیار مناسب است، این ریسه ها در رنگ های مختلفی مانند قرمز، آبی، زرد، سفید و سبز تولید می شوند و نور شفافی دارند، مصرف برق آن ها بسیار پایین است و با برق 220 ولت DC کار می کنند یعنی اگر به برق مستقیم شهری وصل شوند روشن نمی شوند.

قسمت ابتدا و انتهای این ریسه ها برخلاف بقیه قسمت ها ضد آب نیست و باید به آن ها بیشتر توجه شود، درمورد میزان نورشان متناسب با ریسه های کم تراکم تر نور هم کمتر می شود و می توانید انتخاب خود را براساس میزان روشنایی مورد نیازتان انجام دهید.

نسبت به مدل های دیگر ترانس کوچک و ارزان تری دارند، ترانس چیزی است که ریسه را به برق وصل می کند و شاید به نوعی بتوان گفت نقش سرپیچ در لامپ های عادی را بازی می کند، کافیست یک سر ترانس را به برق شهری وصل کنید و یک سر آن را به ریسه.

ریسه شلنگی اس ام دی صد متری

این ریسه ها به یکباره نمی سوزند بلکه تنها قسمتی از آن ها می سوز که می توانید آن را قطع کنید و با سوزن های رابط یک متر دیگر به آن اضافه کنید، تنها مشکلی که وجود دارد این است که فقط در فاصله های یک متری می توانید ریسه را قطع کنید و اگر اشتباه کنید یک متر کاملا خواهد سوخت.

کاربرد این ریسه ها بیشتر در سقف های کاذب و ابزارهای گچی و گچبری ها است اما به دلیل قوامی که دارند شاید به سادگی در گوشه ها خم نشوند و بهترین کار این است که آن را قبل از نصب به برق وصل کنید و روشن کنید تا گرم شود و انعطاف پذیری آن افزایش پیدا کند.

این ریسه ها تنها از یک جهت نور می تابانند و اگر برعکس شوند باعث ایجاد تاریکی می شوند که بهتر است هنگام نصب محکم شوند و ثابت بمانند.

 ریسه اس ام دی پنج متری

این ریسه ها مانند صدمتری ها هستند اما تفاوت هایی هم دارند که به بیان آن ها می پردازیم.
در این مدل برخلاف قبلی می توانید هر کجا که خواستید ریسه را قطع کنید و به بقیه ی ریسه آسیبی نمی رسد البته توجه کنید که با فاصله هر سه لامپ اس ام دی این کار صورت گیرد.
از طرف دیگر این ریسه ها به دلیل کوتاهی و پنج متر بودنشان در کارهای طولانی باعث دردسر می شوند و باید دو قسمت را به هم لحیم کرد که این کار زمان بر است.
این ریسه ها هم در تراکم های مختلفی وجود دارند و نسبت به نور مورد نیازتان می توانید آن ها انتخاب کنید، برقی که مصرف می کنند هم دوازده ولت DC است که به منبع تغزیه ی دوازده ولتی نیاز دارد.
این مدل با این که تقریبا از نظر قیمت تفاوتی با ریسه های صد متری ندارد از نظر اندازه کمی کوچک تر و نازک تر است و توان مصرفی 14 واتی دارند.
کاربرد این ریسه ها در زیر کابینت ها و یا مکان هایی که می خواهید با چسب ریسه‌ی خود را وصل کنید بیشتر می شود و در رنگ هایی شبیه ریسه های صدمتری یعنی سفید، قرمز، زرد، آبی و سبز در بازار وجود دارد و از نظر نفوذ آب مانند ریسه صد متری ابتدا و انتهای این ریسه ها ضد آب نیست و باید مراقب بود.

 ال ای دی های تخت (LED LINEAR SMD)

این مدل که بر خلاف دو مدل قبل کلا ضد آب نیست در تراکم 15 تا 60 عددی تولید می شود و منبع تغزیه ای 12 ولتی می خواهد.
از نظر اندازه باز هم کوچک تر از سایر نمونه ها هستند و در نتیجه برای کارهای طولانی زمان بر هستند، این ریسه ها در اندازه های یک متری در بازار وجود دارند و می توانید هر کجا که خواستید البته با فاصله ای سه عددی از تعداد لامپ ها آن را قطع کنید.

این نوع از ریسه ها در همان رنگ های دو ریسه ی قبل تولید می شوند اما باید توجه کنید که در نصب این ریسه ها امکان استفاده از چسب وجود ندارد و باید از ریل های خاصی استفاده کرد که البته مزیت هایی هم دارد و به دلیل خنک کردن لامپ های ریسه عمرشان را طولانی می کند، از طرفی در برخی از مدل های این ریل ها قابی از جنس طلق وجود دارد که باعث پخش شدن نور و یک دست شدن آن می شود.

کاربرد این ریسه ها در اجرای صاف و مستقیم نور بسیار بیشتر است مثلا داخل باکس های ام دی اف یا زیر کابینت ها و تمام مکان هایی که نور مستقیم زیباتر باشد.

 ریسه های ال ای دی

در این ریسه ها همانطور که از نامشان پیداست برخلاف مدل های قبلی از لامپ های ال ای دی استفاده می شود و مصرف برق بیشتری دارند.

 ریسه های ال ای دی

 شلنگ های ال ای دی

این شلنگ ها که قیمت کمتری نسبت به مدل های اس ام دی دارند با برق 220 ولتی کار می کنند ولی شفافیت نور آن ها کمتر است.
این ریسه ها که در طول های صد متری تولید می شوند از هر کجا که بخواهید قطع نمی شوند باید از فاصله های یک یا دو متری آن ها را قطع کرد، این ریسه ها نور کمتری دارند.
کاربرد شلنگ های ال ای دی در اکثر مراسم ها و برسر در مساجد و یا تزئین درخت ها بیشتر دیده می شود.
از هر جهت که این ریسه ها را نگاه کنیم نور می تابانند و این باعث می شود مانند مدل های قدیمی باعث ایجاد سایه و تاریکی نشوند و البته امکان دیدن آن ها از هر سمتی وجود داشته باشد.

 شلنگ های ال ای دی

ریسه ال ای دی سوزنی

این مدل از ریسه ها که برای تزئین اتاق های مختلف از اتاق عقد تا حتی اتاق شخصی خودتان استفاده می شوند زیبایی منحصر بفردی دارند و از لامپ های ریز جدا از همی تشکیل شده اند که هر کدام از این ها قابل تشخیص اند و برخلاف دیگر موارد منبع نورشان مخفی نیست و دیده می شود.

ریسه ال ای دی سوزنی

نام چند ریسه که در بازار فروش بیشتری دارند:

ریسه شلنگی نورمخفی دو لاین مدل 5730 SMD

ریسه های مدل 5730 اس ام دی از قوی ترین انواع ریسه های شلنگی هستند که بسیار پرنور هستند و سه ردیف ال ای دی با تراکم بالا دارند، در ضمن عمر طولانی مصرف برق کمتری هم دارند.

ریسه شلنگی نورمخفی دو لاین مدل 5730 SMD

ریسه شلنگی SMD/ LED مدل 3014

از پرکاربردترین انواع ریسه ها، ریسه های مدل 3014 هستند که از آن ها برای مصارف گوناگون از جمله دور تابلوها و پنجره ها یا روشنایی پله ها و حواشی جدول ها استفاده می شود، این ریسه ها نصب آسانی دارند و نیازی به تخصص برای نصبشان وجود ندارد.

ریسه شلنگیSMD مدل 5050 یا rgb

ریسه های مدل 5050 که مقاومت بسیار بالایی در مقابل برف و باران دارند در رستوران ها و لابی هتل ها، مراکز خرید و ویلاها کاربرد بیشتری دارند با استفاده از این ریسه ها حتی می توان روشنایی مستقیم را حذف کرد.

ریسه شلنگیSMD مدل 5050 یا rgb

مزایای شلنگ نوری

ریسه ها در هر نوعی که باشند قابل استفاده در اندازه های بسیار طولانی تر هستند و به طور کلی می توان گفت در هر اندازه ای می توان از آن ها استفاده کرد و محدودیتی از نظر ابعاد ندارند.
رنگ و شکل و قدرت نوری نوارها هم قابل تغییر است و می توانید با سلیقه خود آن ها را انتخاب کنید.
اکثر ریسه ها بسیار مقاوم اند و در مقابل باران و برف دوام زیادی دارند و می توان آن ها را در فضای بیرون خانه استفاده کرد.
مصرف برق کمتر، بازده بیشتر و طول عمر زیاد از ویژگی های مهم هر لامپی هستند که امروزه به دنبال آن ها می رویم و در ریسه های نوری هم وجود دارد.

معایب شلنگ نوری

معمولا وقتی قسمتی از آن ها دچار مشکل می شود در نور بقیه قسمت ها هم تاثیر دارد و بخاطر پیوسته بودن امکان کاهش روشنایی در طول زمان وجود دارد.
ریسه ها به سادگی لامپ های عادی جابجا نمی شوند و تقریبا پردردسر به حساب می آیند.
در مجموع قیمت ریسه ها بیشتر از قیمت لامپ های عادی خواهد شد.
اگر دمای محیط بالا باشد باعث کاهش عمر ریسه ها می شود.

خرید شلنگ نوری

در انتخاب ریسه های نواری به چند نکته باید توجه کرد که یکی از مهم ترین آن ها شدت نور است که با واحد لومن مشخص می شود و درواقع به دلیل استفاده خاص این شلنگ ها بهتر است میزان نور مورد نیاز خود را از قبل مشخص کنید.

نکته مهم دیگر این است که درمورد اطلاعات فنی ریسه بپرسید و برگه کاتالوگ شرکت تولید کننده را بخوانید، کالایی که جزئیات نداشته باشد احتمالا جنسی تقلبی است و باید به کیفیت آن شک کرد.

به دمای رنگ لامپ ها توجه کنید، واحد آن با کلوین مشخص می شود و هرچه این مقدار بیشتر باشد لامپ سردتر و به رنگ سفید و سفید مایل به آبی نزدیک تر است، اما اگر این عدد کمتر باشد لامپ گرم تر است و رنگ آن متمایل به نارنجی و زرد خواهد بود.

خرید شلنگ نوری

مسئله مهم دیگر شاخص رنگ در زیر نور است که درواقع به طبیعی بودن رنگ اشیا در زیر تابش نور توجه دارد و این مقایسه با نور معمولی روز انجام می شود، عدد این شاخص بین صفر تا صد است که هر چه به صفر نزدیک تر باشد به رنگ نور روز نزدیک تر است و عدد صد نشان دهنده نور روز است.
در خرید ریسه حتما باید به سایز و اندازه های مختلف آن توجه کنید و ولتاژ و مصرف برق آن اهمیت دهید.
مسئله مهم دیگر نشان استاندارد محصول است که اگر وجود نداشته باشد جنس شما تقلبی است و نمی توان به آن اطمینان کرد، نشان استاندارد نشانی ملی و بین المللی است که تمام نکات مختلف لامپ را رعایت می کند و می توانید به تمام اعدادی که درمورد شارنوری یا توان لامپ و چیزهای دیگر آن به شما داده می شود را با اعتماد از شرکت تولید کننده محصول بپذیرید.

برو بالا