چراغ مطالعه

نمایش دادن همه 5 نتیجه

چراغ مطالعه نه تنها برای نوشتن و خواندن بلکه برای هر کار هنری یا نیازمند به دقت ، نوری دقیق و متمرکز لازم است. در دنیایی که انسان ها به صورت شبانه روزی درگیر انجام کارهای خود هستند و به منظور آنکه راحتتر بتوانند در طول نیمه شب به کار خود ادامه داده و کمتر مزاحم دیگر اعضای خانواده شوند، چراغ مطالعه بهترین انتخاب است.

مهمترین دلیل استفاده از این وسیله روشنایی است و برای زمانهای طولانی می توانند بدون خستگی چشم و با تمرکز بالا به داد شما برسند. برای اینکه بتوانید نیاز خود را برطرف کنید باید آشنایی نسبتا خوبی هم نسبت به نیاز خود و هم نسبت به ابزار داشته باشید. چراغهای مطالعه در انواع مختلفی تولید می شوند که با آشنایی و دقت می توانید چیزی که می خواهید پیدا کنید.

اولین چیزی که از اسم این وسیله به ذهن می رسد همان مطالعه است و اکثرا برای همین کار استفاده می شوند. اما باید دقت داشته باشید که برای کارهای دیگر خود هم می توانید به آن اعتماد کنید و این تصور را نداشته باشید که تنها برای خواندن و نوشتن از چراغ مطالعه استفاده می شود، این محصول می تواند راه گشای کارهای هنری دقیق و حتی کارهای غیرهنری هم باشد.

خرید چراغ مطالعه

چراغ مطالعه

چراغ مطالعه مناسب چه ویژگی دارد

قبل از معرفی انواع مدل چراغ مطالعه ، به بررسی ویژگی های مناسب آن می پردازیم تا با شناخت کافی، بهترین محصول را برای کاربردهای مختلف انتخاب  کنید. برخی از این ویژگیها عبارتند از:

نور مناسب

مهم ترین هدف در هر روشنایی مصنوعی نور مورد انتظار آن است. در واقع ما از این دستگاه برای روشنایی استفاده می کنیم؛ خواه این روشنایی برای ایجاد نورمخفی و تزئین باشد خواه برای انجام کارهای دقیق و حساس یا برای خواندن کتاب یا نوشتن متن. یکی از مواردی که برای خرید چراغ مطالعه باید به آن توجه کنیم، مناسب بودن نور آن است که در این قسمت از مقاله به بررسی عوامل موثر در این زمینه می پردازیم:

میزان نور لازم برای مطالعه چه مقدار باید باشد؟

بسته به کوچک و بزرگ بودن محیط، نور مورد نیاز شما هم کم و زیاد می شود. اگر نور محیط از میزان مورد نیاز و اصلی کمتر یا بیشتر باشد باعث خستگی چشم می شود. از طرفی باید به نور اتاق هم توجه کرد. نور اتاق چگونه است؟ آیا چراغ مطالعه تنها منبع نور شما خواهد بود؟ اگر تنها منبع نور شما همین منبع باشد، بسته به فضای اتاقتان هرچه نور بیشتری داشته باشد بهتر است؛ به عبارت دیگر باید به چشمتان نور کافی برسد.

آیا دچار مشکلات بینایی هستید؟ با توجه به نیازهای شخصی ، باید مشخص کنید که چه میزان نور برای شما لازم است. برای مثال کسانی که آب مروارید دارند، نور بیشتری برای مطالعه نیاز دارند؛ در نظر داشته باشید که اگر تنها منبع نور و روشنایی موجود در اتاق، هنگام مطالعه یا کار چراغ مطالعه خواهد بود. در غیر اینصورت خرید چراغ مطالعه کوچک دارای نور متمرکز می تواند نیاز های روشنایی فرد را برطرف کند. نکته دیگر این است که نباید میزان روشنایی پخش شده روی کتاب با محیط اطراف فاصله بسیار زیادی داشته باشد. این عامل موجب خستگی زودهنگام چشم می گردد.

بهره وری بیشتر در مطالعه

از فواید چراغ مطالعه خوب بهره وری بیشتر حین مطالعه است. به گونه ای که استفاده از نور مناسب، باعث تاخیر در آزار چشمها شده و فرد می تواند زمان بیشتری را به انجام کارهایش اختصاص دهد. با کسب راندمان کاری مناسب، میزان رضایت از شخص افزایش پیدا کرده و به معنای عامی حالش خوب می شود.

خرید چراغ مطالعه پایه دار قابل تنظیم

چراغ مطالعه پایه دار قابل تنظیم

سلامت بینایی

سلامت بینایی شما به منبع نوری که احتمالاً برای مدت طولانی می خواهید از آن استفاده کنید، بستگی دارد. توجه به رنگ، شدت و نوع لامپ مناسب مسئله کم اهمیتی نیست.

رنگ نور مناسب

رنگ نور چراغتان سفید است یا زرد؟ نور لامپ های مهتابی به دلیل نوسان هایی که دارند، باعث خستگی چشم می شوند. هرچند این نوسانات قابل رویت نباشند. از طرف دیگر نور زرد برای چشم بسیار بهتر است و کمتر باعث خستگی می شود.

استفاده از نور سفید لامپ کم مصرف به عدسی چشم آسیب می زند. علت آن اشعه فرابنفشی است که در نور این لامپ وجود دارد. پس اگر مجبور به استفاده از این لامپ شدید، حداقل فاصله سه متری را از آن ها رعایت کنید.

دمای رنگ نور لامپ با معیار درجه کلوین اندازه گیری می شود؛ به طوری که هر چه میزان درجه کلوین لامپ بالاتر برود، رنگ نور به سمت رنگ آبی گرایش پیدا می کند. لامپ مناسب دمای رنگ پایین تری داشته و به نور زرد متمایل است. هرچند در لامپ های کم مصرف هم رنگ زرد وجود دارد، اما به هر حال به دلیل دارا بودن اشعه فرابنفش سالم نیست و به دلیل داشتن نوسان نور استفاده از آن توصیه نمی شوند. نکته قابل توجه دیگر درمورد رنگ نور این است که رنگ های سرد مغز را فعال تر می کنند و رنگ های زرد و گرم آرامش بخش هستند.

در نظر داشته باشید تعدادی مدل از چراغ مطالعه مدرن وجود دارد که بر خلاف مدل کلاسیک دارای تنظیمات نورپردازی هستند که امکان نورپردازی تاکیدی، محیطی یا کاری را برای شما فراهم می کنند. به این منظور محصول مورد نظر بایستی دارای دیمر، پاورسوئیچ یا امکاناتی از این قبیل باشد. اگر در فکر تهیه آن هستید، از فروشنده چراغ مطالعه با قابلیت تنظیم نور را بخواهید.

شدت نور و روشنایی

نور ضعیف یا شدید باعث می شود به چشم های خود فشار بیاورید که این باعث خستگی و سردرد می شود. پس هنگام خرید باید شار نوری لامپ خود را مورد توجه قرار دهید. برای دریافت مسائل مربوط به شدت نور و روشنایی، دانستن مفاهیم زیر خالی از لطف نخواهد بود:

شدت نور و روشنایی

شدت نور چراغ مطالعه

لومن چیست؟

لومن واحد شار نوریست؛ به طور کلی برای فهمیدن میزان روشنایی لامپ از این واحد استفاده می شود که چیزی جدا از وات است. در واقع وات میزان مصرف انرژی لامپ را مشخص می کند و برای اندازه گیری روشنایی مناسب نیست. چراغ های مطالعه حداقل باید 500 لومن روشنایی داشته باشند.

لوکس چیست؟

هر لوکس مقدار شارنوری بر سطح را نشان می دهد؛ یعنی برای فهمیدن مقدار لوکس باید ابتدا مقدار لومن را بدانید و این مقدار باید در سطح متر مربع باشد.

پا_شمع چیست؟

واحد دیگری که برای سنجش میزان روشنایی لامپ وجود دارد، واحد غیرمتریکی به نام پا_شمع است که محدوده قابل قبول آن برای چراغ مطالعه 30 تا 50 پا شمع است. شیوه فهمیدن آن باز به لومن برمیگردد و شما باید مقدار لوکس را پیدا کرده و بدانید که هر پا_شمع 76/10 لوکس است.

دمای رنگ چیست؟

دمای رنگ که با واحد کلوین مشخص می شود، شاخص دیگری برای نور است که مقدار گرمی و خنکی آن را مشخص می کند، هرچه دمای رنگ بیشتر باشد نور آبی تر و خنک تر خواهد بود و اگر دما کمتر باشد نور به رنگ زرد و نارنجی متمایل تر و گرم تر است.

انواع لامپ چراغ مطالعه

خرید انواع لامپ چراغ مطالعه

لامپ های چراغ مطالعه

لامپ رشته ای

استفاده از لامپ رشته ای در مقایسه با ال ای دی مزایا و معایبی دارد. لامپ  رشته ای نور طبیعی تری دارد و قیمت آن ارزان تر است و به راحتی می توان آن را از هر جایی تهیه کرد. اما باید به این مسئله توجه کرد که این نوع لامپ مصرف انرژی بیشتری داشته، بازده آن به دلیل تبدیل بخشی از انرژی به حرارت کمتر بوده و طول عمر کمتری نسبت به لامپ ال ای دی دارد. این نوع لامپ برای ساعات عصر و شب بسیار مناسب هستند ولی به دلیل ایجاد نور فراگیر برای انجام کارهایی که نیاز به تمرکز نور دارند گزینه مناسبی نیست. با این حال همیشه به عنوان یکی از متداول ترین گزینه های موجود، مطرح می شود و طرفداران خاص خود را دارد.

آیا لامپ ال ای دی برای مطالعه مناسب است؟

شاید به صرفه ترین انتخاب برای خرید لامپ چراغ مطالعه لامپ ال ای دی باشد. با توجه به اینکه لامپ ال ای دی بر خلاف لامپ رشته ای تولید حرارت ندارد، بنابراین بازده بالایی داشته و مصرف انرژی کمتری دارد. طول عمر این لامپ بسیار بیشتر از لامپ های رشته ای بوده و می توان رنگ های مایل به آبی را به منظور حفظ هوشیاری کامل و اجتناب از خواب آلودگی انتخاب کرد. اگر چه LED با نور طبیعی سفید یکی از بهترین انتخاب هاست.

لامپ کم مصرف

از نظر تنوع شکل، این چراغ ها قابلیت های بسیار بیشتری دارند و در اشکال زیبایی تولید می شوند. طول عمر بسیار بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند و می توانند نور مناسبی برای پوشش کل محیط شما تولید کنند. قطعاً لامپ کم مصرف را می توان در چراغ مطالعه استفاده کرد، ولی با توجه به اینکه نوسان نور در این نوع لامپ ها به صورت نامحسوس به دلیل وجود اشعه فرابنفش موجب خستگی و در طولانی مدت موجب آسیب به چشم می شود، لذا استفاده از این لامپ ها نمی تواند به عنوان گزینه خوب به شمار بیاید.

لامپ فول اسپکتروم

این نوع از لامپ ها برای کارهای دقیق تر بسیار مناسب ترند؛ مخصوصاً برای کارهایی که دیدن رنگ ها و خطوط جزئی مهم است. با این لامپ ها رنگ ها بسیار بهتر به نظر می رسند، زیرا می توانند طیف نور الکترومغناطیسی از مادون قرمز تا فرابنفش را پوشش دهند و تمرکز شما را افزایش دهند.

سایر لامپ های مورد استفاده در چراغ مطالعه کدام اند؟

در برخی از چراغ ها، مانند چراغ مطالعه شارژی و چراغ مطالعه فانتزی به دلیل استفاده از لامپ هایی با طول عمر بالا امکان تعویض لامپ وجود ندارد، اما در سایر چراغ های مطالعه می توان لامپ های دارای سرپیچ مشابه را با هم تعویض کرد به عنوان مثال می توان از لامپ کم مصرف به جای لامپ رشته ای استفاده کرد، اما امکان استفاده از لامپ هالوژن به جای آنها وجود ندارد.

لامپ چراغ مطالعه چند وات باید باشد؟

با توجه به متفاوت بودن کاربردها برای قشر مختلف، نمی توان برای این سوال یک نسخه ثابت پیچید. به همین دلیل سعی می کنیم در این قسمت از مقاله به تفکیک گروه های مختلف موجود، بهترین ولتاژ و شدت نور را معرفی کنیم.

نور مناسب چراغ مطالعه دانش آموزی

با توجه به نیاز اکثر دانش آموزان به استفاده از چراغ مطالعه به دلیل گذراندن زمان زیاد طی روز یا شب برای خواندن و نوشتن و عدم وجود نور طبیعی کافی در اغلب اتاق ها، استفاده از چراغ مطالعه با نور مناسب الزامی است. چرا که عدم استفاده از آنها باعث می شوند تا در طولانی مدت دچار خستگی و ضعف بینایی شوند. عموماً برای دانش آموزان از نظر شکل ظاهری مدل فانتزی یا کودکانه بوده و ابعاد کلاهک آن کوچک است. با توجه به اینکه اندازه این مدل ها کوچک است، لامپ مناسب برای آن لامپی است که از کلاهک چراغ کوچکتر بوده و کاملا داخل کلاهک قرار بگیرد. میزان روشنایی مناسب دانش آموزی باید در حدود 540 لومن باشد که معادل یک لامپ ال ای دی 6.5 تا 8.5 وات است. شدت نور نباید زیاد باشد که موجب حواس پرتی یا خستگی چشم شود. رنگ مورد تایید برای لامپ، سفید طبیعی است و هر قدر فاصله چراغ از میز کمتر باشد، به توان کمتر(لومن کمتر) نیاز است و بالعکس.

نور مناسب چراغ مطالعه دانش آموزی

چراغ مطالعه دانش آموزی

نور مناسب چراغ اداری

امروزه در بیشتر سازمان ها و اداره ها استفاده از کامپیوتر و گوشی نیازی غیرقابل اجتناب است. استفاده از این وسایل بدون داشتن نوری مناسب موجب آسیب به چشم ها می شود. چراغ مطالعه اداری نور بیشتری نسبت به مدل دانش آموزی داشته و در آن ها عموما از لامپ ال ای دی با توان تقربی 9 تا 12 وات استفاده می شود. چراغ اداری بهتر است ارتفاع نسبتا بلندی داشته باشد تا نور را نه به صورت متمرکز بلکه به صورت پراکنده منتشر کند. از چراغ های اداری برای تامین روشنایی آرایشگاه ها یا جاهایی که کارشان بایستی با دقت انجام شود مانند سالن های زیبایی یا تتو کارها نیز استفاده می شود. به این منظور باید از مدلهای بلند  یا پایه دار استفاده شود. لامپ با توان 9 وات برای انجام این امور مناسب است.

 نور مناسب لامپ چراغ مطالعه مهندسی

افرادی که جزئیات زیادی را در کار خود دارند مانند مهندسان معمار و عمران که کارشان مرتبط با طراحی نقشه و پلان است و افرادی که طراح جواهر و طلا هستند، متناسب با جزئیاتی که با آن سر و کار دارند، به نور مناسب نیاز دارند. با توجه به اینکه ظرافت کارهای از این قبیل زیاد است، بنابراین عدم استفاده از نور مناسب چراغ مطالعه مهندسی باعث خواهد شد که هم چشم ها آسیب ببینند و هم کارشان با خطا مواجه شود. در این مدل از لامپ های با محدوده توان 9 تا 12 وات می توان استفاده می شود.

خرید چراغ مطالعه مهندسی

چراغ مطالعه مهندسی

لامپ مناسب خیمه عکاسی

می توان از چراغ مطالعه برای عکاسی ، فیلمبرداری و نورپردازی بر روی یک سوژه استفاده نمود. به این منظور تابش نور باید به گونه ای باشد که باعث ایجاد سایه های اضافی در اطراف سوژه نشود. در این حالت بهتر است دو چراغ مطالعه دیواری یا  پایه بلند در مقابل یکدیگر قرار بگیرند و از لامپ با توان 12 تا 30 وات استفاده شود و با توجه به رنگ محیط، نور لامپ نیز انتخاب شود که تاثیر مثبتی به وضوح و شفافیت سوژه دارد.

لامپ مناسب خیمه عکاسی

لامپ مناسب عکاسی

نور مناسب نقاشی

نقاشان علاوه بر رنگ و قلم بیشتر از هر چیز، به نور مناسبی نیاز دارند تا یک اثر بی نقص و زیبا را خلق کنند. نوری که برای این کار استفاده می کنید، باید حداقل از دو منبع نور باشد تا سایه های اضافی را از بین ببرد. این نور باید سفید و دمای رنگ آن در محدوده 5000 تا 6000 درجه کلوین باشد و از لامپ 9 الی 12 وات با کلاهک قابل تنظیم در ارتفاع و جهت های مختلف استفاده کنید.

انواع چراغ مطالعه

در این بخش به بررسی انواع چراغ مطالعه و کاربرد آنها در محیط ها و محل های مختلف می پردازیم. به طور کلی در سه دسته ایستاده،  رومیزی و دیواری قرار می گیرند و هرکدام از آنها دارای مزایای مخصوص خود هستند که در شرایط مختلف بسته به نیاز کاربر مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه مقاله خواهیم دید که انواع گوناگون برای استفاده در کاربردهای مختلف وجود دارد و ما بهتر است بسته به نیازمان، نوعی از آنها را استفاده کنیم.

خرید انواع چراغ مطالعه

انواع چراغ مطالعه رومیزی

مدل رومیزی

چراغ مطالعه ساده ای هستند که دارای پایه ثابت بوده و در انواع مختلفی تولید می شوند. چراغ های رومیزی از انعطاف پذیری بالایی برخوردار هستند و در حالت کلی بعنوان چراغ مطالعه مخصوص کتاب در شب شناخته می شوند. می توانید آن ها را با توجه به اندازه مورد نیاز خود تهیه کنید. این چراغ ها اصلی ترین و مهم ترین چراغ های مطالعه هستند و به دلیل سبکی و امکان جابجایی آسان بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. بسته به طرح و رنگ این محصول، چراغ مطالعه دخترانه و چراغ مطالعه پسرانه که مورد اقبال آن ها قرار بگیرد، در بازار وجود دارد.

مدل مهندسی

در واقع نوعی از چراغ های مطالعه رومیزی هست که قابلیت های تغییر حالات زیادی دارد. این محصول در سایزهای مختلف تولید می شود و برای روی میز و به منظور تابش نور مستقیم بر میز کار شما مناسب می باشد. جنس استفاده شده در راغ مطالعه مهندسی اغلب از فلز با دوام می باشد. معمولاً دارای یک یا دو بازو است که می توان به وسیله آن ها نور را به صورت متمرکز به قسمت خاصی از میز هدایت کرد. اغلب دارای دیمر برای تنظیم میزان نور هستند و ظاهر آن ها کمی حرفه ای تر به نظر می رسد. قیمت مدل مهندسی با توجه به امکاناتی که دارد نسبت به مدل رومیزی ساده بیشتر است.

خرید بهترین چراغ مطالعه مهندسی

چراغ مطالعه مهندسی مدرن

مدل ایستاده

چراغ های ایستاده که برای قرار گرفتن بر روی زمین و پذیرایی هم مناسب هستند، از مدلهایی هستند که سایزهای مختلفی دارند. به این چراغ ها آباژور هم گفته می شود که بیشتر نقش تزئینی دارند. این چراغ ها نه به عنوان نور اصلی، بلکه به عنوان نور دوم می توانند برای زیباسازی فضا یا جداسازی فضاهای مختلف استفاده شوند. چراغ پایه بلند یا چراغ ایستاده برای پذیرایی بهترین گزینه انتخابی می توانند باشند.

مدل دیواری

مدل دیواری با وصل شدن به دیوار، فضای میز شما را اشغال نکرده و آزادی عمل بیشتری را به شما می دهد. این مدل نصب بسیار آسانی دارد و بر روی دیوار، کنار تخت یا میز تحریر با وسیله ای پیچی نصب می شوند. این چراغ را می توان بالای میز کار برای تامین روشنایی استفاده کرد یا آن را در قسمتی از اتاق کنار کتابخانه به منظور جداسازی محیط کتابخوانی از سایر قسمت ها قرار داد. از مدل دیواری می توان بعنوان چراغ مطالعه تخت خواب نیز استفاده کرد.

چراغ مطالعه قابل نصب

بعضی اوقات چراغ مطالعه در جایی مورد استفاده قرار می گیرد که یا به دلیل کمبود فضا یا دلایل دیگر آزادی عمل را از کاربر سلب می کند.  بعنوان مثال در هنگام رسم نقشه، فضای میز به گونه ای باشد که باعث خوردن دست به چراغ شده و موجب افتادن آن شود. در این گونه موارد بهتر است از مدل قابل نصب استفاده شود. چراغ های قابل نصب، محکم سرجای خود می مانند و کمتر باعث دردسر می شوند، در اثر ضربه نمی افتند و البته نمی توان آن ها را جابجا کرد.

مدل با گردن قابل تنظیم

این نوع از چراغ ها که معمولا برای میزهای بزرگ کاربرد بیشتری دارند، امکان تنظیم منبع نور را دارند و می توانید میزان فاصله چراغ را از کتاب خود مشخص کنید. استفاده از این چراغ ها به شما این امکان را می دهد تا منبع نور را با توجه به نیازتان دور یا نزدیک کنید و بیشتر برای میز های بزرگ مناسب می باشد.

خرید چراغ مطالعه با گردن قابل تنظیم

چراغ مطالعه با گردن قابل تنظیم

مدل با گردن قابل انعطاف

در این چراغ ها شما می توانید منبع نور خود را بچرخانید و با هر زاویه ای که نیاز دارید استفاده کنید. اگر چراغی نه تنها برای مطالعه بلکه برای کارهای مختلف نیاز دارید، این چراغ ها با گردن انعطاف پذیر خود کمک بزرگی برای شما هستند. این چراغ ها امکان چرخاندن و زاویه دادن به نور را برای شما فراهم می کند؛ بنابراین اگر محصولی را برای کار های مختلف نظیر طراحی، نوشتن و یا مطالعه استفاده می کنید که هر کدام نیاز به زاویه نور متفاوتی دارند، اینمدل با گردن قابل انعطاف گزینه ی مناسبی می تواند باشد.

مدل گیره دار

در این نوع از چراغ ها شما پایه ای ندارید و تنها با کمک گیره ای چراغ را ذر جای خود ثابت می کنید. در حقیقت در چراغ مطالعه گیره ای به جای پایه از گیره استفاده شده است. اگر محیط میز شما کوچک است، این چراغ ها گزینه مناسبی هستند. می توانید آن ها را به لبه میز کار خود وصل کنید و هرگاه خواستید مکان آن ها را تغییر دهید. این نوع چراغ های مطالعه معمولا کوچک و سبک بوده و براحتی می توان آنها را در کشو جای داد و گونه شارژی آن ها نیز با عنوان چراغ مطالعه گیره ای شارژی وجود دارند که می توانند در صورت شارژ کردن مدتی بدون استفاده از برق روشنایی فضای کار را تامین کنند.

مدل ذره بین دار

برای مشاهده بهتر جزئیات، پیشنهاد ما چراغ ذره بین دار است. این چراغ ها دارای لنزی ذره بینی برای مشاهده بهتر و دقیق تر جزئیات می باشد. اگر شغل شما مربوط به طرح و نقشه بسیار ریز و دقیقی است(مانند طراح جواهر، طلا و رسام نقشه های ریز و دارای جزئیات زیاد استفاده از این نوع چراغ ها برای تان اجتناب ناپذیر است. هر قدر کار شما بیشتر طول بکشد، بیشتر قدرش را خواهید دانست؛ زیرا چراغ مطالعه ذره بین دار با کمتر کردن خستگی و بیشتر کردن تمرکز می تواند بهره وری شما را بالا برده و اگر چشمان ضعیفی دارید به شما نیرویی خارق العاده بدهد.

 بنکر

با بررسی قیمت انواع مختلف می توان دریافت گران ترین نوع از چراغ مطالعه کلاسیک، بنکر است که بیشتر جنبه تزئینی دارد. البته به این معنی نیست که کارایی آن نسبت به قیمت کم است؛ اتفاقاً بر عکس! اگر چه بنکر مدل حرفه ای نیست، ولی بسیار شیک است و موادی که در ساخت آن استفاده شده با دوام و گران قیمت بوده و شما در استفاده از این محصول، در واقع مواجه با محصولی لاکچری خواهید شد. مدل بنکر یک مدل کلاسیک است که دارای حباب شیشه ای و پایه برنجی بوده و یک زنجیر طلایی بجای کلید روشن / خاموش در آن تعبیه شده است، برخلاف سایر چراغ مطالعه ها گردنی بنکر ثابت است اما می توان در صورت نیاز زاویه تابش نور را در این مدل تغییر داد.

خرید چراغ مطالعه بنکر

چراغ مطالعه بنکر

مدل دو حالته

اگر بخواهید چراغ مطالعه ای داشته باشید که هم بتوانید روی هر قسمت دلخواه از میز استفاده کنید و هم بتوانید آن را با گیره به میز فیکس کنید، مدل دو حالته برای شما بهترین انتخاب است. در حقیقت چراغ مطالعه شما هم گیره دار و هم رومیزی  است که به آن ها در اصطلاح دو حالته می گویند.

وزن و اندازه چراغ مطالعه

به طور کلی قاعده خاصی برای انتخاب اندازه چراغ مطالعه وجود ندارد و اندازه آن به فضای مورد استفاده و سلیقه شخصی بستگی دارد.  در واقع شرکت های تولیدی این محصول را در سایزهای مختلفی تولید می کنند و خریدار می تواند متناسب با فضای مورد استفاده خود اندازه یا سایز مورد پسند خود را تهیه کند. چراغ انتخاب شده نباید فضای اضافی زیادی را بگیرد و باید با توجه به اندازه اش نور متناسبی را هم داشته باشد. ارتفاع پایه اگر کمتر باشد نور بیشتری بر کتاب و سطح کار شما می تاباند و اگر ارتفاع بیشتر باشد، فضای بیشتری روشن می شود. به همین دلیل بهتر است محصول خریداری شده متناسب با فضای میز کار باشد. برای میز های  بزرگ از مدل بزرگ و برای میز های کوچک مدل کوچک توصیه می شود؛ در صورت استفاده کاربر از لپ تاپ یا کامپیوتر در میز کار، باید اندازه چراغ با توجه به ارتفاع صفحه نمایش آن در نظر گرفت.

محل قرار دادن چراغ مطالعه

حالا که برای خرید تصمیم گرفتید، بهتر است قبل از سفارش چراغ مطالعه بعضی از نکات دیگر مانند محل قرار دادن آن را نیز با هم بررسی کنیم. یک سوال مهم در این زمینه آن است که آیا چراغ مطالعه ای را که در نظر داریم خریداری کنیم، برای محل خاصی در نظر گرفته ایم؟ اگر پاسخ مثبت است و قرار نیست جای چراغ را هر چند یکبار عوض کنیم، باید این نکته را در نظر بگیریم که آیا محل مورد نظر به پریز برق نزدیک هست یا خیر؟ اگر امکان استفاده از برق مستقیم وجود ندارد، یا اگر محل ثابت خاصی را نمی توانیم در نظر بگیریم، در این صورت خرید مدل شارژی گزینه بهتری خواهد بود. اما هر یک از این ها می تواند معایب و مزایای خود را داشته باشد، به هرحال چراغی که با باتری یا شارژ کار می کند، بالاخره روزی ممکن است در وسط کار مهم شما خاموش شود و در این صورت برای شما دردسر آفرین خواهد شد. در مقابل هرچند چراغ های سیم دار دست و پاگیر تر هستند و شما را دچار محدودیت می کنند، اما اگر محدودیتی در فضا نداشته باشید گزینه های بهتری هستند. علاوه بر سیمی یا شارژی بودن ، شکل آن هم در محل قرارگیری اش تاثیر دارد، برای مثال چراغ های دیواری برای نصب در دیوار مناسب اند و اگر نیاز به جابجایی آن ها داشته باشید این کار دشوار است.

محل مناسب قرار دادن چراغ مطالعه

محل مناسب برای چراغ مطالعه

طرح های مختلف و امکانات اضافی چراغ مطالعه

با توجه به اینکه چراغ های مطالعه در طرح های مختلفی تولید می شوند ممکن است بعضی از آن ها امکاناتی مضاف بر ایجاد روشنایی مناسب هم داشته باشند؛ مانند تعبیه جا قلمی در قسمت پایه، وجود نمایشگر دیجیتال برای نشان دادن ساعت یا حتی محلی برای وصل کردن موبایل و تبلت برای شارژ شدن. اینکه شما بخواهید مدل انتخابی شما کدامیک از این امکانات را داشته باشد یا هیچ کدام از آنها را نداشته باشد، تصمیم شماست و بسته به سلیقه و استفاده شخصی دارد. به عنوان مثال شاید امروزه داشتن پورت یو اس بی برای شارژ کردن تلفن همراه یا تبلت گزینه کاربردی تری نسبت به نمایش ساعت باشد ولی هستند کسانی که خلاف این فرضیه فکر می کنند و برای آن ها وجود شارژر گزینه مناسبی نیست. صرفه نظر از این موارد، باید در نظر داشت که امکانات اظافی که چراغ مطالعه در اختیار ما قرار می دهد، چقدر دارای کیفیت مناسبی هستند؟ آیا داشتن امکانات اضافی ما را از برخورداری از امکان اصلی منع خواهد کرد؟

مصرف برق

مصرف برق چراغ مطالعه بستگی به نوع لامپ مورد استفاده در آن دارد. اگر از لامپ های رشته ای در چراغ مطالعه استفاده شود، بیشترین مصرف برق را خواهد داشت. لامپ کم مصرف یا فلورسنت مصرف کمتری را نسبت به لامپ های رشته ای دارد. اما چنانچه قبلا نیز اشاره شد، نوسان نور آن ها شاید برای چشم مضر باشد. لامپ ال ای دی نیز گزینه دیگر ارزان قیمت از لحاظ مصرف برق است. طوری که با مصرفق کمترین میزان برق بیشترین کارایی را از نظر نوردهی دارند و بر خلاف لامپ های رشته ای، میزان کمتری از انرژی برق را به حرارت تبدیل می کنند.

جنس بدنه و پایه

از نظر جنس پایه، بدنه و گردنی جنس های مختلفی در بازار وجود دارند. اما اغلب جنس بدنه و پایه چراغ مطالعه در نمونه های سبک و ارزان قیمت از نوع پلاستیک و در نمونه های گران قیمت تر از نوع  فلزی هستند. البته مدلهایی نیز وجود دارند که شاید پایه آن ها پلاستیکی و بدنه آن فلزی باشد یا برعکس. گردنی اگر به صورت خرطومی قابل انعطاف باشند، اغلب از جنس لاستیک هستند. این مسئله باعث می شود نور به راحتی با تنظیم گردنی تنظیم شود. اما اگر گردنی به صورت بازوهای قابل تنظیم باشند، یا از جنس پلاستیک مقاوم اند یا از جنس فلز. فنر موجود در کنار بازو ها آن ها را قابل تنظیم می کند. لازم به ذکر است در معرفی مدل های مختلف چراغ مطالعه همه این ویژگی ها را در مدل ها خواهیم دید.

خرید چراغ مطالعه مدرن

چراغ مطالعه مدرن

جنس حباب

جنس و اندازه سری یا حباب در زیبایی چراغ مطالعه و مهم تر از آن در میزان کارایی موثر است. اگر اندازه سری از لامپ کوچک تر باشد، باعث می شود علاوه بر نازیبایی ظاهری، نور لامپ مستقیماً به چشم بتابد و چشم را در طولانی مدت اذیت کند. جنس سری اغلب یا از پلاستیک مقاوم است یا از فلز. اگر از لامپ های رشته ای که حرارت بالایی دارند استفاده خواهید کرد، بهتر است جنس سری از فلز باشد. در مورد حباب نیز بهتر است جنس حباب به گونه ای نباشد که سد راه نور شود و آن را تیره و تار نماید به طوری که نور غیر شفاف باشد. همچنین حباب باید به گونه ای باشد که نور را به صفحه و نه به چشم هدایت کند.

طول سیم

در چراغ هایی که باید به برق وصل باشند، مسئله طول سیم اهمیت دارد. اگر طول سیم آنقدر نباشد که به سادگی بتوانید از آن استفاده کنید، عملا استفاده از چراغ هم محدود می شود؛ سیم بلندتر یعنی آزادی عمل بیشتر و استفاده گسترده تر از چراغ. می توانید هرکجا که بخواهید چراغ را قرار دهید بدون اینکه نگران نرسیدن سیم باشید. البته باید این مسئله را هم در نظر گرفت که در جا ها یی که طول سیم به میزان بیش از حد نیاز باشد، امکان دست و پاگیر بودن آن وجود داشته و این مسئله نیز می تواند آزادی عمل را از ما بگیرد. به طور کلی اکثر مدلهای موجود در بازار طول سیمی بیشتر از یکصد و بیست سانتی متر دارند. اما مدل هایی وجود دارند که طول سیم آن ها تا نزدیک دو متر می رسد.

 عمر باتری

این ویژگی در چراغ مطالعه شارژی مسئله ای مهم تلقی می شود. در این گونه چراغ ها که به پریز برق وصل نمی شوند، مسئله طول عمر باتری با هر بار شارژ کردن، مهم است. اگر می خواهید چراغی بخرید که در آن نیاز به سیم نباشد و همیشه همراهتان باشد، کم بودن عمر باتری باعث از بین رفتن این خواسته می شود. بنابراین مجبور خواهید بود ساعات طولانی استفاده از این چراغ ها را با متصل بودن به پریز برق بگذرانید که کاری عملا خسته کننده است. پس در خرید باید به عمر باتری و اینکه تعویض باتری چند وقت یک بار لازم است توجه کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

اگر می خواهید از گارانتی و خدمات پس از فروش بهره ببرید، باید سراغ برند هایی بروید که معتبر بوده و این خدمات را برای شما تدارک دیده اند. بنابراین جنس های غیر اصل و نامعتبر نه تنها گارانتی نخواهند داشت، بلکه در صورت خراب شدن، نخواهید توانست قطعه های آن را در بازار پیدا کنید تا محصول تان تعمیر شود. جنس های بی کیفیت یچنی موجود در بازار هیچ گونه تضمین کیفیتی نداشته و قطعات آن ها در صورت خراب شدن در بازار موجود نیست. به طور کلی هر چه اعتبار برند بالا بوده و قیمت چراغ بیشتر باشد، احتمال داشتن گارانتی آن بیشتر است. حتماً به این نکته توجه کنید و هنگام خرید اگر می خواهید خریدی مطمئن تر داشته باشید، ضمانت نامه محصول را از فروشنده بخواهید.

 فیلتر نور آبی

نور آبی با اینکه مغز را فعال تر می کند، اما خواب شما را دچار اختلال کرده و برای استفاده قبل از خواب مناسب نیست. پس برای مطالعه و کار بهتر لامپ هایی تهیه کنید که نور آبی را فیلتر کنند.

کمیاب نبودن لامپ

مسئله مهم دیگر در خرید چراغ این است که توجه کنید حتما لامپ هایی که در آن ها استفاده می شود کمیاب نباشد و به سادگی بتوانید آن ها را تهیه کنید. اگر چراغ مطالعه شما دارای سرپیچ استاندارد باشد، لامپ آن در انواع مختلف(رشته ای، فلورسنت، ال ای دی و…) در بازار موجود خواهد بود. اما اگر چراغ انتخابی تان از پنل مطالعه ال ای دی استفاده می کند، در صورت خراب شدن آن باید از خدمات پس از فروش شرکت سازنده برای تهیه آن کمک بگیرید.

 قیمت چراغ مطالعه

قیمت ها آنقدر تنوع دارند که شما نگران بودجه خود نباشید. اگر به دنبال خرید چراغ مطالعه ارزان باشید، چراغ های گیره ای 20 یا 30 هزار تومنی در بازار وجود دارند. اگر به دنبال خرید چراغ مطالعه مهندسی باشید، چراغ های 200 تا 500 هزار تومنی در بازار وجود دارند و اگر به دنبال چراغ های بنکر هستید بهتر است یک میلیون تومان بودجه در نظر بگیرید. اما این مورد را مطمئن باشید که بسته به نیاز شما و میزان هزینه ای که مد نظر دارید، چراغ مطالعه باکیفیت در بازار وجود دارد و ما آنها را به شما معرفی می کنیم. البته فروشگاه های زیادی اقدام به فروش این محصول کرده اند که پیشنهاد می شود معتبر ترین و تخصصی ترین آن ها در این زمینه را انتخاب کنید.

مزایا و فواید چراغ مطالعه

هنگام مطالعه یا نوشتن یک متن علاوه بر سکوت و تمرکز، نیاز به نور مناسب نیز اهمیت زیادی دارد. نور کافی و مناسب از خستگی چشم ها کاسته و مردمک های چشم مجبور به گشاد شدن نمی شوند تا نور بیشتری را دریافت کنند. بنابراین خستگی چشم ها در طول زمان بیشتری روی داده و کارایی افزایش می یابد. نور مناسب فضای کارآمدتری را برای یادگیری ایجاد می کند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد شب را برای انجام کارهای مطالعاتی خود انتخاب می کنند، گزینش یک چراغ مطالعه خوب با نور مطلوب آرامش بیشتری را برای آنها فراهم خواهد کرد؛ با توجه به نکاتی که گفته شد، می توان مزایای استفاده از چراغ مطالعه را در نکات زیر خلاصه کرد:

باعث تمرکز در انجام کارهای حساس می شود، دقت مطالعه را بالا می برد و باعث افزایش بهره وری می شود.
از مزاحمت های احتمالی برای دیگران می کاهد.
در شکل های مختلف و برای همه قشرها وجود دارد، از کودکان تا بزرگسالان.

مزایای استفاده از چراغ مطالعه

ویژگی های چراغ مطالعه

معایب استفاده از چراغ مطالعه

استفاده بیش از حد از چراغ در تاریکی مطلق اطراف محیط کار و مطالعه باعث آسیب به چشم می شود.
شما را برای بیدار ماندن ترغیب می کند و خواب شما را به هم می زند.

خرید چراغ مطالعه کریم زاده

برای خرید چراغ مطالعه، تمامی نکات گفته شده مهم هستند. بهتر است در هنگام خرید به نور و نوع لامپ توجه کنید و حتما از لامپ های استاندارد استفاده کنید. حتماً قبل از خرید مطمئن شوید که چه شکلی از چراغ ها را نیاز دارید و حتما با توجه به قیمت و گارانتی خرید مطمئنی داشته باشید. چراغ مطالعه کریم زاده ساخت صنایع فلزی کریم زاده، با تنوع و کیفیت بالای محصولات همواره یکی از بهترین برند ها در زمینه چراغ های مطالعه بوده و همیشه در رقابت با نمونه های مشابه خارجی اعتبار کالای ایرانی را حفظ کرده است. با توجه به خدمات گسترده این شرکت، مهم نیست شما از کدام نمایندگی چراغ مطالعه کریم زاده خرید کرده اید.  خدمات پس از فروش شامل حال شما خواهد شد. اگر قصد خرید آنلاین چراغ مطالعه را دارید، قیمت چراغ مطالعه کریم زاده با در نظر گرفتن کیفیت محصولات آن در مقایسه با محصولات مشابه خارجی بسیار مقرون صرفه می باشد. مطمئن باشید از خرید اینترنتی چراغ مطالعه کریم زاده در شگفتی خواهید بود. در ادامه مقاله به معرفی محصولات این شرکت می پردازیم.

چراغ مطالعه چهار میله EN_101 کریم زاده

این چراغ مطالعه قابلیت نصب بر روی دیوار و میز (به صورت گیره ای) را به صورت توامان دارد. لامپ های این چراغ مطالعه از سرپیچ E27 می باشد. با داشتن دو بازوی متحرک، الاکلنگی و قابل تنظیم برای دانش آموزان و مهندسین مناسب بوده و به دلیل آنکه فضای کمی را بر روی میز یا روی دیوار اشغال می کنند، کاربردی اداری نیز می توانند داشته باشند. این محصول با عناوین چراغ مطالعه مهندسی پایه بلند، چراغ مهندسی EN_101 و چراغ مهندسی چهار میله شناخته می شود. با توجه به اینکه می توان نور این چراغ مطالعه را در جهت ها و ارتفاع های مختلف تنظیم کرد، بنابراین باعث می شوند که چشم ها کمتر خسته شوند. دو بازوی متحرک این چراغ ها هشتاد سانتی متر بوده و در جهت های مختلف قابل تنظیم است، پایه پلاستیکی دارد. ابعاد این چراغ در حالت عادی 470*730 میلی متر بوده و طول سیم آن 1.3 متر می باشد.  همانگونه که ذکر شد این محصول دارای گیره ای برای وصل شدن به میز بوده و به همین دلیل آزادی عمل شما را افزایش می دهند. این محصول در سه رنگ قرمز، سفید و مشکی تولید می شود.  در این چراغ ها که تنها از یک لامپ می توانید استفاده کنید، انواع لامپ های رشته ای، لامپ کم مصرف، اس ام دی و لامپ ال ای دی کارآمد هستند. برای استفاده از این چراغ ها برای مطالعه لامپ هفت واتی هم کافیست. اگر به نور بیشتری نیاز دارید، به طور مثال برای میز کار می خواهید از این چراغ استفاده کنید، لامپ های با توان بالاتر مناسب تر هستند. از نظر رنگ بندی لامپ ها به همان گستردگی متنوع لامپ های گفته شده می توانند نورهای رنگی داشته باشند. حداکثر توان لامپ مورد استفاده در این چراغ ها 60 وات است.

خرید چراغ مطالعه چهار میله EN_101 کریم زاده

چراغ مطالعه گیره ای کریم زاده

چراغ خرطومی بزرگ DL_104 کریم زاده

چراغ خرطومی بزرگ کریم زاده دارای حباب و پایه فلزی و گردنی پلاستیکی و خرطومی است. حباب و پایه فلزی به این مدل استحکام بخشیده و گردن خرطومی آن باعث می شود بتوان آن را در جهت های مختلف حرکت داده و نور مناسبی را برای میز کار اختصاص داد. محکم بودن این چراغ از نظر ساخت و عرضه آن در چهار رنگ سفید، مشکی، قرمز و سبز باعث شده است تا در میان دانش آموزان و دانشجویان محبوبیت خاصی را داشته باشد. این چراغ تنها از طریق اتصال به برق روشن شده و با سرپیچ E27 به لامپ های مختلف وصل می شود. کلیدی مقاوم برای قطع و وصل کردن جریان برق و خاموش و روشن نمودن چراغ بر روی پایه آن تعبیه شده است. طول سیم برق این محصول 1.3 متر بوده و جنس پایه آن پلاستیک و جنس حباب آن فلز و جنس خرطومی آن لاستیک می باشد. در ابعاد 15 * 15 * 39 سانتی متر عرضه شده که طول گردنی آن 39 سانتی متر می باشد. وزن این محصول تقریباً حدود 750 گرم می باشد.

خرید چراغ مطالعه خرطومی کریم زاده

چراغ مطالعه چهار میله EN_101 کریم زاده

چراغ خرطومی کوچک DL_113

چراغ خرطومی کوچک کریم زاده پایه و حباب کوچک تری را دارد. با توجه به سبک بودن و دوام و کیفیت ساخت آن و عرضه در رنگ های سفید، مشکی، سبز، قرمز و صورتی مناسب استفاده آموزان می باشد. خرطوم فنری آن باعث می شود تا انعطاف پذیر بوده و با خم شدن در جهات مختلف موجب تغییر زاویه تابش شده و نور مناسبی را برای میز کار یا مطالعه فراهم می کند. اگر چه این چراغ در سایز کوچکی تولید و عرضه شده اما کیفیت و دوام آن مثال زدنی است. کلیدی با کیفیت مناسب  برای روشن یا خاموش کردن چراغ بر روی پایه آن تعبیه شده است. سرپیچ مورد استفاده در این چراغ از نوع E27 بوده و لامپ های دارای این سرپیچ را پشتیبانی می کند. با طول گردنی 26 سانتی متر از جنس لاستیک و پایه پلاستیکی و حباب فلزی دارای ابعاد 15 * 15 * 38 سانتی متر بوده و طول سیم آن 1.13 متر می باشد. وزن آن کمتر از 700 گرم بوده و بعنوان چراغ مطالعه ساده و کاربردی در بازار مطرح می باشد. حداکثر توان قابل پشتیبانی در این چراغ 60 وات می باشد.

خرید چراغ خرطومی کوچک DL_113

چراغ خرطومی کوچک DL_113

چراغ مطالعه تحریری DL_105 کریم زاده

این نوع از چراغ ها می توانند نیاز بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان را برطرف کنند و علاوه بر آن برای کارمندان و حتی مصارف خانگی و مطالعه در منزل نیز بسیار مناسبند. در رنگبندی های سبز، سفید، قرمز، مشکی و صورتی تولید می شوند. با توجه به اینکه بر روی پایه آن، چندین جا برای قرار دادن قلم، خودکار، مداد و سایر لوازم تحریر دیگر تعبیه شده است، بنابراین تمامی وسایل مورد نیاز برای مطالعه تان را همیشه همراه تان خواهید داشت. برای استفاده از نور آن ها تنها کافیست دوشاخه را به پریز برق وصل کرده و کلید وصل کردن جریان برق را فشار دهید. انعطاف پذیری گردن آن ها باعث می شود که به شما امکان تغییر زاویه تابش نور داده شود. با توجه به استفاده از سرپیچ E27، تعویض لامپ این چراغ ها بسیار ساده بوده و با انواع لامپ های موجود در بازار با این سرپیچ کار خواهند کرد. کمتر از 500 گرم وزن داشته در ابعاد 10 * 18 * 38 سانتی متر با پایه پلاستیکی، گردنی لاستیکی و حباب فلزی عرضه می شود. قطر حباب آن 11 سانتی متر بوده و طول سیم آن 1.3 متر می باشد.

چراغ مطالعه تحریری DL_105 کریم زاده

چراغ مطالعه تحریری کریم زاده

چراغ مهندسی کریم زاده مدل  EN_107A

این مدل یکی از مناسب ترین گزینه ها برای مهندسین طراح و رسام نقشه ها یا کسانی که کارهای ظریف و حساس به نور مانند طراحی انجام می دهند، می باشد. دارای دو بازو هستند که می توان آن را خم کرده و ارتفاع نور آن را تنظیم نمود. این چراغ ها دارای  33 لامپ SMD در سه ردیف 11 تایی بوده و استفاده از نور آن ها باعث خستگی کمتر می شود. چراغ های مهندسی در انواع مختلف خود فضای کمی اشغال می کنند و تمرکز بیشتری در روشنایی دارند. کلیدی برای روشن یا خاموش نمودن بر روی بدنه آن تعبیه شده و گیره ای بر روی پایه آن وجود دارد تا در صورت نیاز به میز کار یا دیوار وصل شود. این محصول در رنگ مشکی تولید و عرضه می شود. جنس محفظه لامپ و پایه از پلاستیک بوده و جنس گردنی الاکلنگی آن فلز می باشد. ابعاد آن 62 * 13 * 17 می باشد و وزن آن 1.4 کیلوگرم و طول سیم آن 1.3 متر می باشد.

خرید چراغ مهندسی کریم زاده مدل  EN_107A

چراغ مطالعه مهندسی کریم زاده

چراغ مهندسی EN_107B

این چراغ ها به طور کلی شکل و کاربردی شبیه سری A خود دارند و تنها تفاوت اصلی در تعداد لامپ های آن است که در شش ردیف کنار یک دیگر قرار گرفته اند و تعداد لامپ آن ها به 90 لامپ SMD افزایش پیدا کرده است. توان مصرفی آن 18 وات بوده و قابل تنظیم در جهات مختلف می باشد. کلیدی روی بدنه آن برای روشن یا خاموش نمودن چراغ تعبیه شده است. این محصول در رنگ مشکی تولید و عرضه می شود. در ابعاد 62 * 13 * 33 سانتی متر و با وزن 1.5 کیلوگرم تولید می شود. جنس پایه و محفظه لامپ از پلاستیک بوده و گردنی الاکلنگی آن 7 سانتی متر می باشد. طول سیم این محصول 1.3 متر می باشد.

خرید چراغ مطالعه مهندسی EN_107B

چراغ مطالعه با نور ترکیبی

چراغ مهندسی EN_111 کریم زاده

این مدل مهندسی را می توان هم بر روی میز قرار داد و هم توسط گیره ای که به آن وصل است به دیوار یا میز متصل کرد. دارای بازوی قابل تنظیم بوده و زاویه تابش نور آن توسط کاربر تعیین و تنظیم می شود. در رنگ های سفید، مشکی، قرمز و نقره ای تولید و به بازار عرضه شده است. سرپیچ مورد استفاده در این محصول از نوع E27 می باشد. روشن و خاموش شدن چراغ این محصول توسط کلیدی بین راهی انجام می شود. با توجه به ساختار و کیفیت محصول مناسب برای تمامی کارها و سنین مختلف بوده و برای مطالعه های طولانی نیز چشم را خسته نمی کند. این محصول با پایه پلاستیکی، گردنی الاکلنگی آلومینیومی و حباب فلز در ابعاد 44 * 13 * 18 سانتی متر عرضه شده است. قطر حباب آن 13 سانتی متر و طول گردنی آن 44 سانتی متر بوده و وزن آن 1.3 کیلوگرم می باشد. حداکثر توان قابل پشتیبانی در این چراغ 60 وات می باشد.

خرید چراغ مهندسی EN_111 کریم زاده

چراغ مطالعه رومیزی و گیره ای

چراغ مطالعه گیره ای CL_115 کریم زاده

چراغ های گیره ای کمترین فضای ممکن را اشغال می کنند و بدون پایه تنها با گیره ای به لبه میز یا هرجایی که نیاز دارید وصل می شوند. در این چراغ ها از لامپ های مختلف با سرپیچ مختلف می توان استفاده کرد. در دو رنگ سفید و مشکی به بازار عرضه می شوند. کاربرد اداری، مهندسی و دانش آموزی دارند. کاملاً انعطاف پذیر بوده و امکان تغییر زاویه تابش نور را دارند. نور این محصول توسط کلیدی بین راهی روشن یا خاموش می شود. با وزن سبک نیم کیلوگرم و ابعاد 60 * 8 سانتی متر از جمله چراغ های ظریف بوده و طول سیم آن 1.3 متر می باشد. حداکثر توان قابل پشتیبانی در این محصول 60 وات می باشد.

خرید چراغ مطالعه فانتزی

بهترین چراغ مطالعه فانتزی

چراغ مطالعه مدل EN_201

در این چراغ ها از 16 لامپ ال ای دی با تکنولوژی اس ام دی ( که به طور فشرده کنار هم قرار گرفته اند) استفاده می شود. با توجه به این امر مصرف برق کم و طول عمر بالایی دارد. این چراغ دارای کاربرد اداری، مهندسی و همچنین دانش آموزی بوده و به دلیل زیبایی و کارآیی و جنس خوب ساخت آن در اتاق مدیریت شرکت ها و سازمان ها نیز از آن استفاده می شود. قابلیت تغییر زاویه تابش نور را دارند و نسبت به مدل های دیگر سیم طولانی تری دارند. جنس بدنه در این چراغ ها از فلز بوده و کلید روشن خاموش آن روی بدنه تعبیه شده است. این محصول به رنگ کروم در بازار عرضه می شود. این محصول در ابعاد 70 * 17 * 17 سانتی متر با جنس بدنه و گردنی فلز ارائه شده و وزن آن 1.3 کیلوگرم می باشد.

خرید چراغ مطالعه مدل EN_201

چراغ مطالعه مدل EN_201 کریم زاده

چراغ مطالعه مهندسی پایه بلند BL-301

با استفاده از دو بازوی پنجاه سانتی متری این محصول می توانید در کارهای مختلف مانند نقشه کشی یا حتی آرایشگری و طراحی و… تسلط کلی تری به کارتان داشته باشید، می توانید با این پایه ها نور مورد نیاز خود را بهتر مدیریت کنید. این پایه 50 سانتی متری مناسب برای مدل های 101، 107 و 111 می باشد. این محصول در دو رنگ نقره ای و مشکی ارائه می شود.

خرید چراغ مطالعه مهندسی پایه بلند BL-301

بهترین چراغ پایه بلند مهندسی

پایه کوتاه مهندسی BL-301A

این محصول نه برای طولانی کردن بازوی چراغ مطالعه تان، بلکه به دلیل ایجاد نوری متمرکز تر برای انجام کارهایتان طراحی شده است. به این صورت که چراغ را به پایه های کوتاه مهندسی وصل کرده و از آن استفاده کنید. این محصول که برای مهندسان و طراحان بسیار مناسب بوده و قابل استفاده برای دانش آموزان و دانشجویان و مصارف مختلف دیگر هم هست. این محصول در دو رنگ مشکی و نقره ای با وزن حدود 2 کیلوگرم بوده و مدل های 101، 107 و 111 قابل نصب بر روی آن هستند.

چراغ پایه بلند کریم زاده

چراغ مطالعه مهندسی پایه بلند

چراغ اس اف کا مدل DL_430

این چراغ ها با توجه به جنس بدنه آن ها از پلاستیک است، وزن بسیار کمی در حدود 300 گرم دارند. با توجه به کیفیت بالای ساخت و ظاهر زیبای آن دارای کاربردی مهندسی و دانش آموزی می باشد. نوع گردنی آن الاکلنگی و متحرک با طول 30 سانتی متر بوده و قابلیت تنظیم زاویه تابش نور را دارد. تعداد لامپ در آن ها 21 عدد است که می تواند ال ای دی یا اس ام دی باشد، نوع حبابشان هم شفاف است و از منبع برق شهری تغذیه می کنند. این محصول دارای کلید روشن خاموش در بدنه بوده و نور آن با دیمر لمسی روی پایه کم و زیاد می شود. این محصول در رنگ نقره ای به بازار عرضه می شود. طول سیم این محصول 1 متر می باشد.

خرید چراغ مطالعه تاشو

بهترین چراغ مطالعه تاشو

چراغ اس اف کا مدل DL_432 کریم زاده

این چراغ با جنس بدنه پلاستیک، وزنی در حدود 400 گرم داشته و برای کارهای مهندسی بسیار مناسب است. با توجه به ظاهر خاص و طراحی به شکل کله اردکی آن، دانش آموزان و مهندسینی که به دنبال ایده های جدید هستند، قطعاً می توانند از این چراغ ها بهره ببرند. تعداد لامپ آن 20 عدد است که از نوع ال ای دی یا اس ام دی با نور سفید می تواند باشد. نوع حباب آن مات است و امکان تغییر زاویه تابش نور وجود دارد. منبع تغذیه کابل USB می باشد و دکمه روشن خاموش آن ها لمسی است. این محصول دارای دیمر لمسی بوده که میزان نور چراغ با آن تنظیم می شود. رنگ بدنه این چراغ نقره ای می باشد. این محصول در ابعاد 15 * 30 * 20 سانتی متر با طول سیم 1 متر عرضه می شود.

چراغ اس اف کا مدل DL_432 کریم زاده

چراغ اس اف کا مدل DL_432

چراغ اس اف کا مدل DL_433

این چراغ شکل ذوزنقه ای تاشو داشته که برای کاربردهای مهندسی و دانش آموزی مناسب می باشد. جنس بدنه آن فلزی بوده و گردنی آن ها متحرک است. استفاده از سی و سه عدد لامپ ال ای دی با تکنولوژی اس ام دی در این محصول باعث می شود تا نور کافی را تجربه کنید. منبع تغذیه در این چراغ آداپتور است. دکمه خاموش روشن لمسی است و نور آن توسط دیمر لمسی کم یا زیاد می شود. نوع حباب آن مات بوده و تک رنگ مطابق تصویر به بازار عرضه می شود. این محصول در ابعاد 30 * 26 * 13 سانتی متر با طول گردنی 30 سانتی متر و طول سیم 1 متر به بازار عرضه می شود.

خرید چراغ مطالعه تاشو ذوزنقه ای

چراغ مطالعه تاشو ذوزنقه ای کریم زاده

چراغ اس اف کا مدل DL_434

این چراغ به صورت تاشو و بدنه ای فلزی طراحی شده است. با توجه به استحکام جنس بدنه و زیبایی ظاهر آن برای مصارف قشر مختلف مانند دانشجویان، دانش آموزان و مهندسین مناسب می باشد. با استفاده از گردنی متحرک آن می توان به سادگی زاویه تابش نور را تنظیم کرد. با دارا بودن دیمر، نور حاصل از 39 عدد لامپ اس ام دی با توان 8 وات را می توان تنظیم کرد. علاوه بر آن می توان نور را در سه حالت سرد، گرم و ترکیبی قرار داد. این محصول به صورت تک رنگ مطابق تصویر به بازار ارائه شده و در ابعاد 35 * 3 * 30 سانتی متر با طول گردنی 35 سانتی متر و طول سیم 1 متر تولید می شود.

خرید چراغ اس اف کا مدل DL_434

چراغ مطالعه اس اف کا مدل DL_434

چراغ اس اف کا مدل DL_435

این محصول از لحاظ ظاهر و امکانات مشابه مدل DL_434 می باشد با این تفاوت که از لحاظ ابعاد و وزن کمی بزرگتر و سنگین تر است. این مدل نیز دارای دیمر برای تنظیم نور بوده و تعداد لامپ اس ام دی آن 45 عدد می باشد. با برق 220 ولت کار کرده و کلید لمسی برای روشن یا خاموش شدن دارد. ابعاد این محصول 7 * 30 * 40 سانتی متر با وزن 2 کیلوگرم بوده و قابلیت تا شدن داشته و در یک رنگ مطابق آنچه که در تصویر می بینید، به بازار عرضه می شود.

خرید چراغ مطالعه تاشو بزرگ

چراغ مطالعه تاشو کریم زاده

چراغ اس اف کا مدل DL_436

این چراغ ها با جنس بدنه پلاستیک و گردنی انعطاف پذیر قابل استفاده در اداره ها، سازمان ها و شرکت ها هستند. برای انواع کارهای نقشه کشی و طراحی مناسب اند. برای مطالعه عادی یا حتی دانش آموزی هم گزینه خوبی هستند و با برق شهری کار می کنند. نوع لامپ برای آن ها اس ام دی است که 48 عدد نیاز دارند و دیمردار هستند، دکمه روشن خاموش آن ها لمسی است. دارای سه حالت برای انتشار نور سرد، گرم و ترکیبی بوده و در رنگ مشکی به بازار ارائه می شود. وزن این محصول نزدیک به 800 گرم و ابعاد آن 45 * 13 * 19 سانتی متر گردنی به طول 35 سانتی متر از جنس لاستیک و بدنه از جنس پلاستیک و طول سیم 1.5 متر می باشد.

خرید چراغ مهندسی لمسی

چراغ اس اف کا مدل DL_436

سوالات متداول

  1. نور چراغ مطالعه باید چقدر باشد؟
    بستگی به فضایی که در آن قرار دارید و بینایی شما دارد. اگر در فضایی که قرار دارید نور کم است و چشمانتان هم ضعیف است باید از چراغ مطالعه شما نور زیادی منعکس کند.
  2. قیمت چراغ مطالعه چقدر است؟
    قیمت چراغ مطالعه بستگی به نوعی که خریداری می کنید دارد. اما بطور کلی قیمت چراغ های مطالعه بین 50 تا 1 میلیون تومان است.
  3. در خرید چراغ مطالعه باید به چه نکاتی توجه کرد؟
    در خرید چراغ مطالعه باید به نکاتی مانند جنس بدنه، مصرف برق، نوع لامپ، طول سیم، عمر باتری و… توجه داشت.
TOP