آیفون تصویری سوزوکی

آیفون تصویری سوزوکی دارای تاییدیه اروپا ، 3 سال گارانتی

درب باز کن های تصویری سوزوکی

شرکت سوزوکی(Suzuki CORPORATION):

اسم سوزوکی ، نام یک برند ژاپنی است. این شرکت در سنگاپور واقع می باشد که در صنعت الکترونیک و تولید تجهیزات هوشمند سازی منزل امتیاز بالایی داشته و نیز در حیطه ی تولید ایفون تصویری سوزوکی و پنل تصویری سوزوکی فعالیت دارد. شرکت سوزوکی با شعار ایده ژاپنی ، تفکر جهانی ، قصد دارد با بکارگرفتن استعداد های جوان در کنار مشاوران مجرب ، یکی از سه برند مطرح منطقه در زمینه تولید تجهیرات خانه هوشمند باشد. در ایران نیز تحت نظر مهندسین زبده ی ایرانی، محصولات سوزوکی به فروش می رسد. شرکت سوزوکی دارای سابقه درخشان بوده و یکی از شرکت های موجود در منطقه آسیای شرقی و خاورمیانه است که محصولات خود را تحت عنوان برند سوزوکی در دنیا عرضه مینماید. سوزوکی متشکل از چندین شرکت است که به صورت تخصصی در قالب زمینه های  مواد اولیه تکنولوژیکی ، پتروشیمی ،تجهیزات صنعتی ، سیستم های امنیتی ، لوازم خانگی ، لوازم الکترونیک خودرو ، و همچنین تجهیزات فناوری اطلاعات فعالیت مینماید. با هدف ایجاد ارزش افزوده برای خود شرکت و شرکای تجاری ، از سال 2010با تکیه بر استراتژی استفاده از امکانات تولید کنندگان توانمند بومی، موفق به کسب سهم بازاری از طریق کاهش هزینه ها و تولید کالاهایی متناسب با سلیقه مصرف کنندگان محصولات برند سوزوکی گردد. دفتر مدیریت خاورمیانه برند سوزوکی در ایران واقع میباشد و  از سال 1390 تحت نطر متخصصان و کارشناسان کنترل کیفیت دفتر مرکزی سنگاپور فعال میباشد. محصولات سوزوکی از تنوع زیادی برخوردار هستند. ایفون تصویری سوزوکی در طرح ها و مدل های مختلف ، با صفحه نمایشی از 4.3 اینچ تا 7 اینچ ساخته و وارد بازار شده است. ایفون تصویری سوزوکی از لحاظ شکل ظاهری و دارای مدل های مختلف جذاب بوده و مورد پسند کاربر می باشند. از تکنولوژی LCD-TFT  در ساخت صفحه نمایش اکثر ایفون های تصویری استفاده شده ولی در ساخت صفحه نمایش آیفون های تصویری سوزوکی از تکنولوژی LED-TFTاستفاده می شود. اکنون پنل های سوزوکی در مدل های رنگی تولید می شود و تولید مدل های قدیم که در آن پنل ایفون تصویری سوزوکی در مدل سیاه و سفید تولید میشد، متوقف شده است.

بخش هاي مختلف کارخانه سوزوکی:

واحدPCB (تولید بردهای الکتریکی):
واحدی برگرفته شده از ترکیب تکنولوژی "اروپا و ژاپن" میباشد، که با در نظر گرفتن شرایط و مزیتهای داخلی کشور، تولید کننده بردهای الکتریکی مورد استفاده درب بازکن ها، پنل ها و بردهای بازوهای الکتریکی می باشد.

واحد تولید:

 در راستای تولید محصولات سوزوکی ارتقاي سطح علمي و مهارتي پرسنل با آموزش های مربوطه، افزايش بهره وري نيروي انساني ضمن تحقق اهداف خویش، توانسته است محصولاتی را روانه بازار نماید که قابلیت رقابت با سایر محصولات مشابه تولید شده در سطح جهان داشته باشد. این واحد روشهاي نوين ، تجهيزات مناسب و استاندارد، مواد اوليه مرغوب، استفاده از تجهيزات كنترل  با برنامه ريزي دقيق و رعايت اصول كيفي در فرآيندهاي تولید  و رعايت اصول استانداردهاي تضمين كيفيت پایه ریزی نموئه است.

واحد تزریق و واحد فلزکاری:

این واحد از مواد اولیه درجه یک استفاده نموده و تامین کننده تمامی قطعات پلاستیک در تولید دربازکنهای تصویری و درب های کنترلی است.

واحد خدمات پس از فروش:
این مجموعه دارای اهدافی نظیر مدیریت امور مربوط به مشتریان و پاسخگویی به نطرات و پیشنهادات آنها، ارائه خدمات پشتیبانی، خدمات به موقع با کیفیت بالا، پیگیری در آموزش کارکنان جهت ارتقا سطح دانش ومهارت آنها میباشد.

R&D واحد تحقیق و توسعه:

 هسته اولیه فعالیتهای تحقیقاتی این شرکت واحد R&D است. بیشتر فعالیت های این بخش بهینه سازی فرایندها، افزایش سطح اطلاعات شرکت، انتقال و جذب فناوری های نوین و کسب دانش فنی و مهندسی می باشد. این واحد از مهمترین و پر اهمیت ترین بخش ها میباشد که جهت جلب رضایت مشتریان خود از تجهیزات و امکانات تکنولوژیکی روز استفاده می کند تا محصولات جدیدتر و رضایت بخش تری را روانه بازار نماید.

واحد تعمیرات: 
این واحد دارای پرسنل مجرب و متخصص جهت ارائه خدمات پس از فروش است. تعويض قطعات محصولات که دارای ضمانت نامه شرکت هستند، انجام تست نهایی و تایید در حداقل زمان  از جمله خدمات این واحد می باشد.

 

واحد کنترل کیفیت:
 در کارخانه سوزوکی فعالیت این واحد به سه بخش تقسیم می شود.
1)بخش کنترل مواد اولیه: تمامی موادی که به کارخانه وارد می شود د راین بخش بازرسی شده و مورد آزمایش قرار میگیرد در صورت تایید، اجازه ورود مواد به بخش بعدی داده می شود.

2)بخش کنترل در حین تولید3) کنترل نهایی: این دو بخش از وظایف یسیار مهم واحد کنترل کیفیت میباشد. بازرسان مربوطه دراین واحد تمام مراحل را تحت نظر داشته و کنترل می کنند تا از وقوع هرگونه اشتباه جلوگیری کرده و محصول فاقد هرگونه عیب و نقصی را عرضه مشتری نمایند. بازرسان مربوطه تمامی اطلاعاتی که جمع آوری کردند روزانه در قالب گزارشات آماری و تجزیه وتحلیل کیفی ارائه میدهند.

 

واحد فروش:

این واحد دارای کارشناسان مجرب در زمینه فروش محصولات شرکت و کشف نیازها و رفع آنها با رعایت اصول مشتری مداری جهت اخذ سفارش با خواسته های مشتریان می نمایند. تیم بازاریابی و فروش شرکت سوزوکی با تهایت تلاش و توان خود این وظیفه را بر عهده گرفته است دسترسی آسان و سریع مصرف کنندگان به محصولات با قیمت مناسب از جمله اهداف این تیم می باشد.

واحد اداری:

اموری که  در این واحد انجام میگرد عبارتند از: انجام امور پرسنلی کارکنان ، اعم از حضور و غیاب ، محاسبات حقوق و مزایا ، امور بیمه پرسنلی ، امور درمانی ، صدور نامه ها و مکاتبات اداری ، بروز رسانی وب سایت شرکت سوزوکی، انجام امور بازرگانی و....

4

مزیت های برند سوزوکی نسبت به سایر برندها:

1) دارای تاییدیه اروپا است.
2) این برند مجهز به واحد های کنترل کیفی (QC )  و توسعه و تحقیقات (R&D )  است.

3) دارای طیف گسترده ای از محصولات برای هر نوع سلیقه ی ایرانی و خارجی میباشد .

4) تمامی محصولات این شرکت تحت نظر تکنسین های برتر در زمینه ی مختلف از جمله طراحی مدار، طراحی ظاهر و... انجام می گردد.

5) مهنسین مجرب ایرانی در این مجموعه فعالیت داشته و با مشاوره از مهندسین خارجی هر روز در حال تولید و تکامل  است .
6) تمامی محصولات سوزوکی مبتنی بر تکنولوژی برتر ژاپن می باشد.

7) در زمینه آیفون تصویری دارای سبد کالایی کامل و جامع است.

8) تمامی محصولات داری 3 سال گارانتی ( 36 ماه ) می باشد(گارانتی 1 سال اول تعویض ( 12 ماه ) 2 سال بعد ( 24 ماه ) خدمات در محل).

9) تنها برند مو جود در بازار که دارای سه سال گارانتی است.

10) تنها برند موجود در بازار که برای تمامی اقشار ( نماینده . همکار . برقکار . مصرف کننده ) سودمند است .

 

2

سیر تحولات آیفون های تصویری در ایران و جهان:

در دوران قدیم  شرایط زندگی مشکل تر بوده و مردم زندگی ساده ای داشتند. با شنیدن صدای درب خانه، بدون آنکه بدانند چه کسی پشت درب است آشناست یا مزاحم درب را باز می کردند اما با گذشت زمان و با پیشرفت تکنولوژی این مشکلات کمتر و دربازکن های معمولی به بازار ایران وارد شد. ورود درب بازکن به ایران به سال های قبل از انقلاب باز می گردد . در آن دوران دربازکن با نام اف اف شهرت یافت و پس از آن برند آیفون ژاپن به بازار ایران وارد شد . در طی دو دهه اخیر آیفون های صوتی و تصویری شهرت فراوانی یافتند و با استقبال قابل توجهی مواجه شدند. اکنون استقبال مردم از دربازکن تصویری بیشتر از دربازکن های صوتی می باشد.

 

1

مشخصه اصلی آیفون های تصویری ین است که شخص می‌تواند فرد پشت در را ببیند و اگر مایل بود در را بر او باز کند. در آیفون‌های تصویری از لحاظ صفحه نمایش به دو نوع سیاه سفید و رنگی در سایزهای ۴٫۳ اینچ ۴ اینچ و ۷ اینچ و۱۰اینچ به بازار وارد می‌شوند. این سیستم‌های ارتباطی، مکمل آیفون‌های صوتی قدیمی می‌باشند. آیفون تصویری علاوه بر اینکه می‌تواند صدا را منتقل کند، تصویر را نیز به مانیتور موجود در داخل ساختمان منتقل کند و این امر امنیت را نیز افزایش می‌دهد. ضبط صدا و تصویر و همچنین ارتباط از راه دور از جمله امکانات دیگر  آیفون‌های تصویری جدید و پیشرفته تر هستند که در صورت لزوم کاربر می‌تواند از آن ها استفاده کند.

قسمت های اصلی یک آیفون تصویری

1) صفحه فلزی “panel”

2)شیشه محافظ لنز

3) LEDهای دریافت‌کننده نور مادون قرمز

4) میکروفون (برای منتقل کردن صدا)

5)بلند گو پخش صدا

6)شستی( برای زنگ زدن)

7) دوربین آیفون

8)پیچ‌های تنظیم دوربین

9)ترمینال‌های اتصال سیم مانیتور

10)سیم اتصال تغذیه

- منبع تغذیه در آیفون تصویری  مانند آیفون‌های معمولی می‌باشد و دارای خروجی ۱۲ ولت است.

–قفل آیفون تصویری به دو نوع زنجیری و زبانه‌ای وجود دارد.

 

قابلیت‌های کاربری آیفون تصویری

معمولاً در آیفون‌های تصویری برای فشردن دکمه زنگ استفاده می‌کنند که با اطلاع اهالی خانه اکان باز کردن در فراهم می گردد. امروزه در سیستم‌های جدید استفاده از تگ‌ها و کارت خوان‌ها امکان پذیر است. کارت بر روی صفحه پنل بیرونی قرار گرفته و در باز می شود.

 

حافظه

یکی از امکانات مهم در آیفون‌های تصویری داشتن قابلیت ذخیره‌سازی تصویر و فیلم است، بنابراین حافظه، آیتم مهمی در آیفون‌های تصویری به شمار می رود. گروهی از آیفون‌های تصویری دارای حافظه داخلی هستند و توانایی ذخیره‌سازی تصویر را دارند.گروهی دیگر از درآیفون‌های تصویری علاوه بر حافظه داخلی، با افزودن حافظه خارجی یا کارت حافظه قابلیت ذخیره‌سازی تصویر را دارند و این ویژگی توانایی ذخیره‌سازی فیلم‌های ۱۵ ثانیه ای را ایجاد می‌کند.

قابلیت انتقال تماس(ترنسفر تماس)

زمانیکه شما در منزل یا محل سکونت خود نباشید می‌توانید انتقال تماس زنگ واحد خود را به واحد دیگری انتقال دهید. به‌ عنوان مثال اگر کسی زنگ واحد شما را بزند و شما در منزل یا محل کار خود نباشید زنگ واحد دیگری را که شما انتخاب نمودید به صدا در می‌آید و به جای شما پاسخگو می‌شوند.

قابلیت ارتباط بین واحدها(اینترکام)

در آیفون‌های تصویری، قابلیت ارتباط داخلی یا اینترکام، توانایی ایجاد ارتباط با سایر واحدها را است. بعضی از مانیتورهای درب بازکن رنگی قابلیت ایجاد ارتباط صوتی با واحد نگهبانی یا واحدهای دیگر را دارند و این تماس، فقط یک تماس صوتی می‌باشد.

پشتیبانی از سیستم دو پنلی

منظور از سیستم دو پنلی در آیفون تصویری یعنی امکان بازکردن دو در ورودی را با یک دربازکن تصویری ممکن است. با این قابلیت می توانید دو در ورودی را کنترل کنید.

قابلیت اتصال به تلفن همراه

امکان ارتباط مانیتور با وای فای منزل و ارسال زنگ و تصاویر مراجعه کننده به تلفن همراه در برخی از سیستم‌های آیفون تصویری، فراهم شده‌است. امکان باز کردن در برای مراجعه کننده از راه دور با این قابلیت فراهم  شده است؛ که با توجه به خطرات امنیتی این مورد نیز ضروری است.

 

عیب یابی آیفون تصویری سوزوکی

درمواقعی خللی در ارتباط آیفون های تصویری بوجود می آید اختلال هایی که ناشی از قطع بودن سیم ها است:

 • صدا و درب بازکن وجود ندارد:سیم قرمز
 • در تک واحدی صدا و تصویر و درب بازکن موجود نیست ولی در واحد بالا کیفیت تصویر پایین است و با فوت کردن در هندست تصویر و صدا قطع می شود:سیم آبی
 • صدا ، تصویر و درب بازکن موجود نیست و فقط زنگ میخورد:سیم زرد
 • تصویر وجود ندارد:سیم سفید
 • زنگ نمیخورد:سیم مشکی

اتصال سیم ها و اختالالت ناشی از آنها :

 • اگرزمان زیادی اتصال داشته باشد باعث سوختن دوربین می شود: سیم آبی با سفید
 • مشکی با زرد
 • بعد از یکبار زنگ زدن یا تصویر گرفتن زنگ دائم می شود :سیم مشکی با سفید
 • بعد از مانیتورینگ زنگ دائم می شود : سیم قرمز با آبی
 • تصویر موجود نیست و بعد از لحظاتی دوربین و TFT LED می سوزد :سیم زرد با سفید
 • زنگ دائم :سیم مشکی و آبی
 • برد صوت مانیتور می سوزد و پنل دم درب دائم روشن می ماند : سیم آبی با زرد
 • بعد از زنگ زدن یا مانیتورینگ درب بازکن یکسره می شود:سیم قرمز با زرد
 • تصویر و صدا با نویز شدید:سیم قرمز با سفید
 • در مانیتور های 415 و 413 سری I زنگ نمیخورد: سیم مشکی و قرمز

نصب آیفون تصویری سوزوکی :

آیفون تصویری سوزوکی یک برند ژاپنی از آیفون تصویری می باشد که به دلیل کاربری راحت و ساده آن، نظر خریداران زیادی را به خود جلب کرده است. با وجود اینکه آسان بودن و راحت بودن آن، کار نصب آیفون تصویری سوزوکی حساس و کاملا تخصصی است به همین جهت وجود یک فرد با تجربه و آموزش دیده در زمینه نصب آیفون تصویری سوزوکی برای نصب آن لازم و ضروری است.

 

روش نصب آیفون تصویری سوزکی :

برای نصب آیفون تصویری سوزوکی، توضیح روش نصب آیفون تصویری به صورت تئوریکی،  کمکی به شما نخواهد کرد و باید به طور عملی و طبق نقشه سیم کشی آیفون تصویری، ابتدا پنل داخلی (مانیتور) را و سپس پنل خارجی را نصب کنید.برای نصب آیفون تصویری سوزوکی از 5 سیم استفاده می‌شود. هر کدام از این سیم‌ها به هدف خاصی وصل می‌شوند. کسی که مسلط به نقشه سیم کشی آیفون تصویری است می تواند نصب آیفون تصویری را به طور دقیق انجام دهد. دو نوع  آیفون‌ تصویری سوزوکی با حافظه و بدون حافظه در بازار موجود است. در سیستم با حافظه می‌توان یک کارت حافظه خارجی برای ثبت تصاویر به آن متصل کرد و این نوع آیفون‌ها قادر به به ذخیره و ثبت حداکثر 128 عکس و 64 تا فیلم 16 ثانیه ای هستند.

اجزای آیفون تصویری سوزوکی:

1)      پنل جلوی درب 

پنل جلوی درب  معمولا در دو نوع رنگی و سیاه و سفید می‌باشند و نوع رنگی با علامت سه عدد بیضی( به رنگ‌های قرمز و زرد و آبی )روی پنل مشخص می‌شوند این پنل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است مثل: بلندگو، سیم اتصال، دوربین و.. تمام این بخش‌ها جهت انجام وظیفه انتقال صدا و تصویر به مانیتور کمک می‌کنند.

 • گوشی متصل به مانیتور

گوشی،  به دوصورت رنگی وسیاه و سفید وجود دارد. بخش نمایش تصویر گوشی‌های رنگی به صورت LCD است. معمولاً گوشی‌های سیاه و سفید برای نمایش تصویر از لامپ تصویر استفاه می‌کنند. در بعضی از مدل‌های آیفون تصویری سوزوکی، گوشی به مانیتور متصل نشده و فقط یک منتقل کننده صدا در سیستم نصب شده است.

 • منبع تغذیه:

منابع تغذيه ای که در سيستم آيفون تصويری استفاده شده است مانند منبع تغذيه آيفون‌های معمولی است و  دارای خروجي 12 ولت AC و DC است. خروجی DC مستقيما به سيم‌های آبی و قرمز پشت پنل وصل مي‌شود و خروجي AC برای تغذيه درب بازكن استفاده ميگردد. در پنل‌های يك طبقه‌ای (كه فقط دو سيم مشكی برای اتصال تغذيه موجود است) اتصال آن به منبع AC يا DC فرقی نمي‌كند.

 

 • قفل درب باز کن:

معمولا قفل‌های درب باز کن، در دونوع زنجیری و مگنتی هستند. در نوع زنجیری، قفل‌های زنجیر از انرژی ذخيره شده فنر برای آزاد كردن زبانه درب استفاده می‌كند. در نوع مگنتی قفل درب توسط يک مگنت زبانه را به داخل كشيده و درب باز می‌شود.

 

به دلیل حساسیت قطعات این آیفون تصویری گاهی به دلیل برخی شرایط جوی و یا عدم نصب صحیح دچار خرابی می‌شوند و باعث می‌شود که در عملکرد آیفون تصویری خلل ایجاد شود.

چند مورد از مشکلات رایج آیفون های تصویری از دید مشتریان :

 • نداشتن تصویر آیفون تصویری

در این مواقع آیفون زنگ می‌خورد صدا هم دارد اما تصویری در مانیتور نشان داده نمی‌شود که در این وضعیت به احتمال زیاد سیم کشی‌ها به طور نادرست به هم متصل شده اند حتما سیم کشی را چک کنید و از اتصال درست سیم‌ها به یکدیگر و پنل و مانیتور مطمئن شوید. این مورد، یکی از رایج ترین و مهم ترین مشکلاتی که در مواقع عیب یابی آیفون تصویری مطرح می‌شود.

 

 • قطع شدن صدای زنگ مانیتور

این مشکل می‌تواند از سه بخش سیم کشی آیفون تصویری، بلندگوی آیفون و یا برد آیفون باشد:

الف) سیم کشی‌ها کاملا بررسی و در صورت قطع اتصال یا عدم اتصال صحیح درست شود.

ب)  بلندگوی آیفون دچار سوختگی شده است که در اینصورت باید بلندگوی آیفون تعویض شود.

ج)  اگر مشکل از برد آیفون بود کارتخصصی می‌شود و باید توسط تعمیرکار متخصص تعمیر شود.

 

 

 • خاموش نشدن مانیتور

اگر بعد از بازشدن درب ساختمان آیفون بعد از حداکثر زمانی ( 90 ثانیه ) خاموش نشد این یک هشدار برای خرابی برد آیفون است و باید فورا با یک تعمیرکار آیفون تصویری تماس برقرار کنید.

یکی از مهم ترین بخش‌های هرسیستم، نصب اولیه آن است چون نصب نادرست عواقبی هم چون خرابی و در حالت حاد تر از کار افتادگی را به همرا دارد. پس نصب آیفون تصویری سوزوکی خود را به متخصصان ما بسپارید و سالیان سال از وجود یک آیفون تصویری سالم لذت ببرید.

هنگام نصب آیفون تصویری سوزوکی باید این نکات را رعایت کرد:

 • مانیتور را در داخل ساختمان و در یک محل با دید مناسب نصب کنید.
 • ارتفاع نصب پنل آیفون تصویری باید مناسب باشد.
 • از یک متخصص برقکار در هنگام سیم کشی کمک بگیرید.
 • جهت جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون آیفون تصویری، برای پنل بیرونی آیفون تصویری، قاب باران‌گیر نصب کنید.
 • در مکانهایی که احتمال وجود حرارت دارند، از نصب مانیتور خودداری نمائید.
 • آیفون تصویری را در محلی نصب کنید که در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد.

مزایای نصب آیفن تصویری سوزوکی توسط "خدمت از ما" :

 • در کمترین زمان، نصب آسان و سریع آیفون تصویری سوزوکی انجام می گیرد.
 • تعیین یک قیمت منصفانه و کارشناسی محل نصب آیفون صورت می گیرد.
 • به نقشه سیم کشی آیفون تصویری سوزوکی تسلط کامل دارند.
 • از بهترین نوع ابزار و تجهیزات جهت نصب آیفون تصویریمی شود.
 • امکان تعویض سیم کشی و تبدیل آیفون صوتی به تصویری موجود است.

 

در ایران آیفون تصویری سوزوکی برندی معروف در زمینه آیفون های تصویری است. بر خلاف تفکر مردم این آیفون تصویری در ایران تولید شده و برندی سنگاپوری می باشد. 

تعمیرات تخصصی آیفون های تصویری سوزوکی suzuki :( به طور کلی به سه بخش تقسیم می گردد)

 

 1. تعمیرات مانیتور داخلی واحدها
 2. تعمیرات مربوط به کابل کشی
 3. تعمیرات مربوط به پنل بیرونی

 

تعمیرات داخلی واحدها

در صورت خراب شدن مانیتور داخلی واحدها دقت کنید که فقط همان واحد معیوب شده و به دیگر واحدها مربوط نمیگردد. (بر خلاف آیفون هایی مانند تکنما که خرابی یک واحد به واحدهای دیگر منتقل میگردد). مانیتور داخلی واحدها بیشترین استفاده و کارایی را دارد.مانیتور داخلی آیفون های سوزوکی، دارای سه بخش  می باشد و بسیار مشابه آیفون های تصویری کوماکس و سیماران است . الف) تعمیرات برد اصلی ب) تعمیرات برد تغذیه ج) تعمیرات برد تصویر

 برد اصلی ( برد صدا) در آیفون تصویری سوزوکی دقیقا همان برد استفاده شده در آیفون تصویری سیماران و کوماکس است و می توانید از آنها نیز، جهت تعمیرات تخصصی استفاده نمایید.

تعمیرات میکروسوییچ یا هوک در آیفون تصویری سوزوکی

میکروسوییچ یا هوک، قطعه الکترونیکی کوچکی است که در زیر زبانه دهنی گوشی قرار دارد این قسمت وظیفه قطع صدا و تصویر را بر عهده دارد. در صورتیکه این قطعه خراب شود ممکن است ارتباط صدا به خوبی برقرار نشود و یا تصویر با نویز همراه باشد.

هوک بکار رفته در آیفون های تصویری سوزوکی از دو مدل تشکیل شده است :

هوک نوع اول:

میکروسوییچ هایی که در آیفون های تصویری بکار رفته است،هیچ تفاوتی از نظر کارکرد ندارند و فقط از نظر طول عمر و کیفیت با یکدیگر متفاوتند.این قطعه نسبت به سایر مدل های مشابه از کیفیت بیشتری برخوردار است و کمتر دچار مشکل می شود. ( جهت شستشوی این قطعه الکترونیکی می توانید از اسپری های ناهید استفاده کنید).نوع روغنی این اسپری ها مناسب شستشوی قطعات دارای پلاتین نیست توجه داشته باشید که اسپری تهیه شده حتما از نوع خشک باشد.

هوک نوع دوم:

این قطعه الکترونیکی نسبت به نوع اول بیشتر دچار مشکلات اتصال نامناسب میشود. در صورتی که در آیفون تصویری شما از این نوع میکروسوییچ استفاده شده باشد در تعمیرات آیفون تصویری سوزوکی خود حتما در ابتدا این قطعه را توسط اسپری ناهید شستشو دهید زیرا بیشتر خرابی های مربوط به صدا و زنگ و تصویر از اتصال نامناسب این قطعه  نشات میگیرد.

تعمیرات تخصصی خازن ها در تعمیرات آیفون های تصویری و رگولاتور در تعمیرات برد اصلی آیفون تصویری سوزوکی

خازن ها در برد اصلی:

خازن ها در هر بردی خرابی های زیادی به بار می آورند مخصوصا نوع الکترولیتی آن که بیشتر مورد خرابی قرار میگیرد.خازن ها وظایف متعددی در برد های صدا داشته  و یکی از مهمترین  وظایف آن ها در برد صوت و صدا تنظیم تریبل صدا می باشد.

رگولاتور:

این قطعه وظیفه تامین نیرو برای اتصال تصویر را دارد و در صورتی که تصویر آیفون تصویری شما مشکل دارد حتما این قطعه را تست نمایید. توجه داشته باشید که جهت تست این قطعه پایه ورودی باید بالای ۱۲ ولت ولتاژ  و پایه خروجی آن باید مقدار ثابت ۱۲ ولت باشد.رگولاتور هایی که در آیفون های تصویری سوزوکی استفاده شده، در واقع بیشتر جهت تامین نیروی تغذیه برد تصویر میباشد.      

در تعمیرات آیفون های تصویری سوزوکی وظیفه آی سی تقویت صدا و زنگ است. در صورتی که صدای آیفون تصویری شما دچار مشکل گردیده بیشتر مربوط به این قطعه می باشد.

در صورت نداشتن تصویر درتعمیر آیفون سوزوکی سوکت تغذیه تصویر چک  شود.

 

پایه وسطی این سوکت منفی مشترک دوربین و ولتاژ می باشد و پایه های دیگر یکی مثبت تصویر و دیگری مثبت برق است که به راحتی توسط مولتی متر و ولت متر این پایه را می توان پیدا کرد.

سوکت تصویر: پشت هر دستگاه پخش کننده تصویر سه عدد فیش تصویر و صدا موجود است که به فیش سه تایی معروف می باشد. از طریق فیش زرد رنگ( که مربوط به تصویر می باشد )تست را انجام میدهیم.

فیش سه تایی:دستگاه را به برق بزنید و فیلمی را برای نمایش وارد دستگاه نمایید حال از فیش تصویر زرد رنگ تصویر که یک سر آن به دستگاه متصل است دو عدد سیم میگیریم.

معرفی مانیتور های آیفون تصویری سوزوکی

معرفی انواع مانیتور آیفون تصویری سوزوکی را در زیر مشاهده نماید.

مانیتور مدل sz413 و  sz413m سوزوکی

دارای صفحه نمایش 4.3 اینچ رنگی
دارای حافظه برای ضبط تصاویر و فیلم در حافظه جانبی(سری m)
دارای کیفیت صدای واضح و شفاف
دارای نمایشگر LED با وضوح بالا
قابلیت ارتباط با نگهبانی

مانیتور مدل sz415 و sz415M سوزوکی

مانیتور مدل sz415 و sz415M سوزوکیمجهز به نمایشگر 4.3 اینچ رنگی دیجیتال LED TFT
دارای کلید لمسی
قابلیت ضبط و پخش عکس و فیلم به صورت دستی و اتوماتیک در سری m
قابلیت نصب بر روی آپارتمان های چند واحدی و ویلایی
دارای سوییچر داخلی
راه اندازی با حد اقل سیم
دارای کیفیت صدای واضح و شفاف
دارای نمایشگر LED با وضوح بالا
قابلیت ارتباط واحد ها با نگهبانی

مانیتور مدل sz725 و 725Msz سوزوکی

صفحه نمایش 7 اینچ رنگی LED TFT
قابلیت اتصال به دو دوربین (ارتباط هوشمند)
دارای کیفیت صدای واضح و شفاف
دارای نمایشگر LED با وضوح بالا
قابلیت ضبط تصاویر در حافظه داخلی در سری M
قابلیت ضبط فیلم در حافظه خارجی و پخش در سری M

مانیتور مدل sz727 و sz727Mسوزوکی

صفحه نمایش 7 اینچ رنگی LED TFT
قابلیت اتصال به دو دوربین (ارتباط هوشمند)دارای کلید لمسی
دارای کیفیت صدای واضح و شفاف
دارای نمایشگر LED با وضوح بالا
قابلیت نصب بر روی آپارتمان های چند واحدی و ویلایی
قابلیت ضبط تصاویر در حافظه داخلی در سری M
قابلیت ضبط فیلم در حافظه خارجی و پخش در سری M

مانیتور مدل ECO-720 و ECO-720M  سوزوکی

صفحه نمایش 7 اینچ رنگی LED TFT
قابلیت اتصال به دو دوربین (ارتباط هوشمند)دارای کلید لمسی
دارای کیفیت صدای واضح و شفاف
دارای نمایشگر LED با وضوح بالا
قابلیت نصب بر روی آپارتمان های چند واحدی و ویلایی
قابلیت ضبط تصاویر در حافظه داخلی در سری M
قابلیت ضبط فیلم در حافظه خارجی و پخش در سری M

معرفی پنل درب باز کن تصویری سوزوکی سری U

دارای دید در شب با کیفیت بالا با حد اقل نور(دارای LED دید در شب)
دارای دوربین سونی ژاپن نسل جدید دو هسته ای
مقاوم در سخت ترین شرایط جوی(-30) سفارش روسیه
800 تیوی لاین
قابلیت تنظیم صدای رفت و برگشت
قابلیت تنظیم ارتفاع دوربین
دکمه شاسی ضد آب
دارای دو اسپیکر ضد آب
قابلیت نصب در تمامی شرایط آب و هوایی مقاوم در برابر رطوبت گرما و سرما
قابلیت باز کردن در با استفاده از کارت یا تگ(فقط سری کارتی)

برو بالا