آنتن تلویزیون

نمایش دادن همه 8 نتیجه

امروزه در هر خانه یا اداره یکی از وسایل کاربردی و مهم آنتن تلویریون است ، با توجه به نیازکاربران انتن های متفاوتی ساخته می شود که کاربران میتوانند با توجه به نوع تلویزیون، محل سکونت و فاصله آن تا مرکز ارسال سیگنال یک آنتن را برای استفاده انتخاب نمایند.
اگر در منطقه سکونت شما سیگنال های دریافتی قوی باشند می توانید با گیرنده های معمولی وساده کار خود را راه بیندازید ولی چنانچه در محل سکونت شما سیگنال های دریافتی ضعیف هستند باید از یک انتن قوی برای تلویزیون خود استفاده کنید.
این نکته را هم ذکر کنیم که اگر تلویزیون شما گیرنده دیجیتال ندارد و برای دریافت شبکه های تلویزیونی، شبکه های انالوگ را دریافت می کنید بی شک با یک انتن ضعیف نمی توانید این کار را عملی سازید وبه یک انتن با گیرندگی بالا نیاز دارید.

آنتن چیست؟

آنتن جزء قطعات مخابراتی است که کار آن تبدیل امواج الکترو مغناطیسی به سیگنال های الکتریکی در حالت گیرندگی ، و تبدیل سیگنال های الکتریکی به امواج الکترومغناطیسی در حالت فرستندگی است.

آنتن چیست

آنتن تلویزیون چیست؟

امواج تلویزیونی در قالب نور و صدا که با طول موج های مختلف در اطراف ما در حال حرکت هستند روی انتن فرستاده می شوند ، تلویزیون نمی تواند این امواج را همان گونه که فرستاده می شوند دریافت کند برای همین انتن این امواج را دریافت کرده و به شکلی که تلویزیون بتواند انها را دریافت کند در اختیار دستگاه قرار می دهد.

آنتن تلویزیون چیست

انواع آنتن تلویزیون

امروزه در بازار ایران انواع انتن خارجی و داخلی وجود دارد که می توان به انتن های رومیزی، هوایی ثابت ، هوایی گردان ، موشکی ، پروانه ای ،میله ای و… اشاره کرد که در بازار به کاربران با توجه به نیازشان ارائه می شود.
از بهترین مارک های انتن می توان به محصولات شرکت صبا تصویر کیمیا اشاره کرد که انتن هایی با برند های صبا و تیراژه تولید می کند.
در زمینه تولید انتن می توانیم با افتخار به این نکته اشاره کنیم که شرکت های تولید کننده ایرانی ، انتن های با کیفیت بالاتری نسبت به نمونه های چینی ومشابه خارجی به بازار عرضه می کنند که توانسته اند رضایت مشتریان را تا حد زیادی جلب کنند.

انواع آنتن تلویزیون

آنتن رومیزی برقی

انتن های رو میزی اغلب در تلویزیون های دیجیتالی و گیرنده های دیجیتال به کار می روند، از مزایای انتن های رومیزی می توان به نصب اسان اشاره کرد ، نصب این نوع از انتن ها بسیار ساده بوده و خود شما هم به راحتی می توانید بدون کمک گرفتن از کسی آنتن را به تلوزیون نصب کنید .
انتن های رومیزی با ظاهری مدرن وزیبا به بازار عرضه می شوند ومی توانید مدلی متناسب با دکور منزل و میز تلوزیونتان انتخاب کنید.
برای نصب انتن های رومیزی نیازی به کابل (سیم) های بلند با هزینه های زیاد نیست و شما می توانید با خرید این نوع از آنتن ها در هزینه های نصب انتن به مقدار قابل توجهی صرفه جویی کنید.
از معایب انتن های رو میزی می توان به این مورد اشاره کرد که اگر شما در طبقات پایین یک آپارتمان زندگی می کنید و یا در مکانی سکونت دارید که در ان منطقه سیگنال دهی ضعیف است، انتن رومیزی به کار شما نخواهد امد و می بایستی که از انتن های هوایی استفاده کنید.

آنتن هوایی

انتن های هوایی انتن های هستند که از قدیم تا حال از انها استفاده می شده و امروزه نیزکاربران فراوانی از این نوع انتن بهره می برند.
انتن های هوایی معمولآ بر مکان های مرتفع به مانند پشت بام خانه ها ومجتمع ها ومکان های مرتفع نصب می شوند و کارایی زیاد و همچنین سیگنال گیری خوبی را در مکان های که سیگنال دهی خوبی ندارند ودر ان مکان سیگنال ضعیف است از خود نشان می دهند.
انتن های هوایی در دو نوع انتن هوایی ثابت و انتن هوایی گردان تولید می شود.

آنتن هوایی ثابت

انتن هوایی ثابت برای مکان های که سیگنال دهی معمولی داشته و نیازی به گردش انتن برای پیدا کردن سیگنال مناسب برای رسیدن به کیفیت بالاتر نیست استفاده می شود ، این نوع از انتن ها بعد از اینکه نصب شدند نیاز به تنظیم جهت دارند و باید بعد از تنظیم جهت ،انتن را در جای خود ثابت کنید.

آنتن هوایی گردان

انتن هوایی گردان در مکان های با سیگنال دهی ضعیف که برای یافتن شبکه ها وامواج مختلف نیاز به گردش انتن وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند.
جهت انتن های هوایی گردان به دو صورت دستی و اتوماتیک تنضیم می شوند.

منبع تغذیه

کار منبع تغذیه تعدیل ولتاژشهری(220 W)به ولتاژمورد نیاز دستگاه الکتریکی است.
با توسعه کارایی دستگاه های الکترونیکی در زندگی روزمره مردم ،استفاده از منبع تغذیه قابل اطمینان به یک امری ضروری تبدیل شده است.
این نکته را نیز متذکر بشوم که استفاده از منبع تغذیه خراب ویا غیر استاندارد، به دستگاه اصلی شما نیز اسیب می رساند وهزینه های مادی قابل توجهی را متحمل شما می گرداند، به این علت در هنگام استفاده از منبع تغذیه به استاندارد بودن ان توجه کافی داشته باشید.
از منبع تغذیه در موتور دستگاه انتن های هوایی گردان که برای حرکت انتن است نیزاستفاده می شود.

منبع تغذیه

راهنمایی نصب آنتن و تنظیم گیرنده دیجیتال

ابتدا انتن را با توجه به نوع آن در جای مناسب قرار بدهید، هر تلویزیون یک ورودی انتن در طرفین یا پشت خود دارد که فیش انتن را به پورت ورودی انتن در تلویزیون نصب می کنیم ، سپس تلویزیون را روشن کرده وبه بخش تنظیمات بروید که در تلویزیون های مختلف بخش تنضیمات متفاوت است، در بخش تنظیمات به قسمت تنظیمات انتن بروید وشروع جست وجو شبکه ها را انتخاب نمایید وجای انتن را تغییر بدهید و هر دفعه که این کار را می کنید باید با امتحان واصلاح ، بهترین مکانی را که در ان نقطه انتن قوی ترین عملکرد را از خود نشان می دهد و تمام شبکه های مورد نظر را با وضوح خوب نمایش می دهد را پیدا کنید بعد از اینکه جای مناسب را برای انتن پیدا کردید می توانید انتن را درآن نقطه ثابت کرده وبه تماشای شبکه های مورد نظردر تلوزیون بپردازید.

راهنمایی خرید آنتن تلویزون

در خرید آنتن تلویزیون قبل از هر چیزی باید ببینید چه نوع آنتنی به کار شما می آید، اگر محل سکونت شما مرتفع تر است و سیگنال در آن منطقه قوی است می توانید ازآنتن های رومیزی برقی استفاده کنید.
چنانچه محل سکونت شما دور از شهر ویا در حومه ی شهرواقع بوده وسیگنال دهی درآن منطقه ضعیف است می توانید از آنتن هوایی ثابت برقی بهره ببرید ویا می توانید از یک نوع آنتن قوی تر از آن مانند آنتن هوایی گردان برقی استفاده نماید.

چند مدل آنتن تلویزیون مورد تایید کالای برق حصاری :

آنتن رومیزی برقی تیراژه مدل تماشا

آنتن رومیزی برقی تماشا یک انتن دیجیتالHD داخلی است که داری آمپی فایر با کاهش پارازیت است،این آنتن دارای کابل USB جهت اتصال Power دریافت سیگنال های دیجیتال وآنالوگ UHF است.
مزایای آنتن تماشا:
-عمرطولانی
-طراحی زیبا و مدرن
-سازگاری با انواع تلویزیون

آنتن رومیزی برقی تیراژه مدل تماشا

آنتن هوایی ثابت مدل S2003

آنتن S2003 یکی از محصولات شرکت صبا تصویر کیمیاست که به علت ظاهری که دارد به مدل موشکی معروف است؛ این آنتن در بین آنتن های ثابت هوایی غیر برقی یکی از قوی ترین سیگنال گیری ها را دارد.
ویژگی های آنتن هوایی ثابت مدلS2003:
-قابلیت دریافت کلیه کانال های FM/HF/UHF
-قابلیت استفاده برای تلویزیون های پلاسما LED/LCD
-قابلیت استفاده برای گیرنده های دیجیتال (DVB-T)
-قابلیت نصب بر روی پشت بام و تراس
-مقاوم در برابر شرایط نامساعد جوی
آنتن هوایی ثابت مدل S2003

آنتن هوایی ثابت تیراژه مدل پروانه

این نوع آنتن دارای قابلیت استفاده برای گیرنده های دیجیتال وتلویزیون های LCD و LED است.
مزایای آنتن پروانه ای تیراژه:
-عمرطولانی
-طراحی زیبا ومدرن
-سازگاربا انواع تلویزیون
-مقاوم در برابرانواع شرایط نامناسب جوی
آنتن هوایی برقی دوخروجی صبا مدل S2002
آنتن هوایی صبا مدلS2002 دارای تغذییه آنتن با درب لولایی است ، این نوع آنتن قابلیت استفاده برای دو دستگاه تلویزیون را دارد و قابل استفاده برای گیرنده های دیجیتالی وتلویزیون هایLED وLCD است.
ویژگی های آنتن هوایی گردان صبا مدل S2002:
-تصویر شفاف بدون تداخل
-دارای تقویت کننده داخلی FM/VHF/UHF
-ضریب تقویت بسیار بالا
-نویز بسیار پایین
-امکان تغییرضریب تقویت برای باند FM/VHF/UHF

آنتن هوایی ثابت تیراژه مدل پروانه

آنتن هوایی برقی گردان صبا مدل S3002

آنتن برقی گردان S3002 علاوه بر اینکه تمام خصوصیات ذکر شده برای مدل S2002 را دارد، یک موتور داخلی گردان نیز دارد که از طریق منبع تغذیه قابل کنترل است.

آنتن هوایی برقی گردان صبا مدل S3002

برو بالا