بخاری برقی حمام دیواری

نمایش دادن همه 3 نتیجه

در این مطلب با انواع بخاری برقی حمام ، مدل های پرفروش ، خصوصیات یک بخاری حمام خوب و خطرات احتمالی استفاده از آن آشنا می شویم لطفا با ما در خوانش این متن همراه باشید.

گرمایش حمام

یکی از مشکلاتی که از قدیم در حمام ها وجود داشت گرم کردن داخل حمام بود، خانه هایی هستند که حمام حتی در بیرون خانه و در حیاط قرار دارد؛ مخصوصا اگر فرد کهنسالی در خانه باشد یا نوزادی داشته باشید این مشکل را بیشتر حس می کنید.

برای گرم کردن داخل حمام گزینه های زیادی در اختیار نداریم، به دلیل خطر خفه شدن نمی توان از بخاری های با سوخت فسیلی مثل گاز و نفت استفاده کرد، همچنین شیشه این نوع بخاری ها در برابر رطوبت شکننده است.

یکی از بهترین گزینه ها برای گرم کردن حمام بخاری برقی دیواری است که انواع مختلفی از آن تولید شده و کالای برق حصاری مدل های مختلفی از این نوع بخاری برقی را عرضه می کند.

بخاری برقی دیواری

به بخاری های برقی دیواری به اصطلاح بخاری حمام گفته می شود هرچند که هیچ یک از سازندگان این نوع بخاری ها از نام بخاری حمام برای محصول خود استفاده نکرده اند و ترجیح داده اند از واژه دیواری به جای حمام استفاده کنند.

همین موضوع نشان می دهد که شرکت ها با احتیاط به این مسئله نگاه می کنند چرا که عدم استفاده صحیح خطراتی نیز به همراه دارد که به طور مفصل در این باب صحبت خواهیم کرد.
بخاری های دیواری همانطور که از نامشان مشخص است به دیوار نصب می شوند و به وسیله کلید یا نخ روشن و خاموش می شوند.
در اکثر بخاری های برقی دیواری یک یا دو المنت فلزی به کار رفته است ؛ المنت های فلزی عمر بالایی دارند و در برابر رطوبت مقاوم هستند.
بدنه اکثر بخاری های برقی دیواری از جنس استیل است که میزان تابش حرارت را بیشتر می کند.

خرید بخاری برقی حمام

در خرید یک بخاری برقی جهت گرمایش حمام باید به نکات زیادی توجه داشته باشید؛ اندازه حمام، ایمنی دستگاه، داشتن نشان استاندارد و مصرف کم از جمله مواردی ست که حتما باید مورد توجه شما قرار بگیرد.
اگر حمام بزرگی دارید باید بخاری های با توان بالا را خریداری کنید و اگر حمام شما کوچک است می توانید از مدل های تک المنت یا کوچک تر استفاده کنید.

بخاری برقی دیواری استاندارد

همیشه در خرید انواع لوازم برقی به نشان استاندارد دقت کنید، خطرات یک بخاری برقی غیر استاندارد به حدی بالاست که ما هرگز توصیه نمی کنیم به خاطر قیمت پایین تر این ریسک را بپذیرید.

بخاری های حمام استاندارد دارای دوشاخه و کابل استاندارد هستند توان تحمل حرارت بالا و جریان خروجی بالا را دارند و ذوب نمی شوند؛ در داخل بخاری های استاندارد سیم های نسوز به کار رفته است که در حرارت بالا آسیب نمی ببینند و امکان اتصالی کردن سیم ها در این نوع بخاری ها منتفی است.

المنت های استفاده شده در بخاری های دیواری استاندارد بهینه شده اند به این معنی که حرارت بیشتری نسبت به توان مصرفی دارند به همین دلیل بخاری های استاندارد کم مصرف نیز هستند؛ ذکر این نکته ضروری ست که مصرف هر محصولی با دسته خودش باید سنجیده شود ، وقتی می گوییم یک بخاری برقی کم مصرف است منظور این است که نسبت به نمونه های مشابه مصرف کمتری دارد و بهینه شده است.
در زیر به معرفی چند مدل از بخاری های برقی مناسب برای حمام می پردازیم که کالای برق حصاری کیفیتشان را تایید می کند.

بخاری حمام پارس

پارس نامی آشنا در زمینه تولید مصنوعات حرارتی است، این شرکت سال هاست در این زمینه فعالیت می کند و هرگز کیفیت را فدای رقابت در بازار نکرده است.

بخاری برقی حمام پارس در دو مدل تک المنت و دو المنت تولید می شوند که مدل های تک المنت 1500 وات و دو المنت 2000 وات توان دارند؛ المنت به کار رفته در بخاری حمام پارس فلزی است و عمر بالایی دارد.
بدنه ی استیل به کار رفته در این بخاری ها باعث تابش بیشتر حرارت می شود و زیبایی ظاهری محصول را نیز بالاتر برده است.

بخاری حمام پارس

وجه تمایز بخاری دیواری پارس نسبت به سایر مدل ها استفاده از نخ به جای کلید برای قطع و وصل برق است، این مزیت باعث می شود که با دست خیس کلید برق را لمس نکنید و ایمنی دستگاه با این طریق بالاتر رفته است.

توصیه ما برای حمام های کوچک مدل تک المنت و برای حمام های بزرگ مدل دو المنت این بخاری است.

بخاری حمام مهسان سازه

مهسان سازه ابتدا با تولید کرسی برقی استاندارد نام خود را در زمینه گرمایش الکتریکی مطرح کرد و کرسی برقی مهسان سازه همچنان یکی از بهترین کرسی های برقی موجود در بازار است.

بخاری برقی مهسان سازه مدل سینا جدیدترین محصول این شرکت است که بر خلاف دیگر بخاری های دیواری ظاهری گرد مانند دارد؛ مهسان سازه از دو المنت گرد فلزی در ساختمان بخاری برقی بهره می برد که جمعا 1500 وات توان دارند و هر یک از این المنت ها به وسیله کلید جداگانه کنترل می شوند.
بخاری دیواری مهسان سازه در دو مدل ساده و استیل تولید می شود که از نظر ظاهری فقط با هم تفاوت دارند.

بخاری حمام مهسان سازه

بخاری حمام مهسان سازه دارای نشان استاندارد ملی ایران است و یک سال گارانتی خدمات پس از فروش دارد.

بخاری حمام اتحاد

بخاری دیواری اتحاد یکی از قدیمی ترین بخاری های برقی دیواری است که در دو مدل ساده و حفاظ دار تولید می شود.
این بخاری 2000 وات توان دارد و دو المنت فلزی دارد که یکی بزرگ و دیگری کوچک است، توان یکی از المنت ها 500 وت و دیگری 1500 وات است که می توان تک تک روشنشان کرد یا هر دو را باهم روشن کرد.

طرز استفاده از بخاری حمام

پیش تر گفته شد که هیچ یک از شرکت هایی که در بالا محصولشان را معرفی کردیم از نام بخاری حمام برای محصول خود استفاده نکرده اند و ترجیح داده اند از واژه بخاری برقی دیواری استفاده کنند.
احتیاط در این نام گذاری به ما نشان می دهد که نباید بدون احتیاط از این محصولات استفاده کرد.

بخاری برقی دیواری نباید مستقیما با آب در تماس باشد ، به همین علت در کاتالوگ استفاده تمامی این محصولات اشاره شده که در محیط مرطوب از بخاری برقی دیواری استفاده نشود.
اگر رختکن در حمام دارید بخاری برقی دیواری را در رختکن نصب کنید و اگر این امکان را ندارید بخاری را در ارتفاع بالاتری نصب کنید .

بهتر است قبل از استحمام بخاری را روشن کرده تا فضای حمام گرم شود و در هنگام استحمام بخاری را خاموش کنید تا خطری نداشته باشد.
هرگز المنت ها را مستقیما در تماس با آب قرار ندهید، این تصور که بخاری دیواری ضد آب است افسانه ای بیش نیست! هرگز با دست خیس کلید بخاری برقی را لمس نکنید تا با خطر برق گرفتگی مواجه نباشید.

برو بالا